Špatná třetí třetina připravila Ladies o slušný výsledek s Chodovem

Sokolky prohrály s hráčkami s Chodova vysoko 2:17, přitom první dvě třetiny předváděly přijatelný florbal a aspirovaly na dobrý výsledek. Bohužel zkrat a 11 obdržených gólů v posledních dvaceti minutách opět srazil tým do podprůměru.

Do první třetiny vstoupily domácí hráčky poměrně aktivně, s mnohonásobně silnějším Chodovem dokázaly hrát dlouhou dobu vyrovnaně. Nutno říci, že hosté spálili hodně svých tutových šancí, nicméně i tak ladies držely dobré tempo v obraně a i do útoku se sem tam podívaly. Přesto byly nakonec hráčky z Jižního Města úspěšné a brzy odskočily do vedení. V 10. minutě však hosté faulovali na svém malém brankoviště a rozhodčí odpískal nájezd. K tomu se odhodlaně postavila Barbora Sladkovská. V napjatém okamžiku nezazmatkovala, předvedla parádní kličku do backhandu a mohla tak slavit svůj vůbec první gól v extralize! Její nadšení neznalo mezí a my jí můžeme jen gratulovat. Bohužel štěstí netrvalo příliš dlouho, jelikož o půl minuty později si hosté znovu vzali vedení na svou stranu. A nedlouho poté odskočili již na 1:3. Sokolky však nepolevily a dál bojovaly. Jejich snaha byla nakonec korunována úspěchem a Aneta Tvrzníková krásnou dorážkou snížila těsně před koncem třetiny na přijatelných 2:3.

Druhá třetina byla z pohledu domácích stále ještě dobrá. Herně sice ladies kupily více chyb než na začátku utkání, ale i tak víceméně předváděly hru, kterou po nich trenér vyžadoval. Šancí na gól také nezaznamenaly zrovna málo, nicméně se však opět projevil sokolský komplex spočívající v nízké produktivitě a sokolky nedokázaly žádnou ze svých slibných příležitostí přetavit v gól.  Naproti tomu Chodov se viditelně dostal do větší pohody. Stále častěji držel míček na svých čepelích a dostával soupeřovu pětici tlak. Během prostředních dvaceti minut se zvládl prosadit celkem třikrát a upravit tedy skóre na pro sebe sympatičtějších 2:6.

Závěrečná pasáž znamenala pro ladies konec nadějí na pěkný výsledek. Dalo by se skoro říct, že šlo o noční můru každého trenéra. Sokolky nedokázaly navázat na svůj herní projev z předchozích částí utkání a velmi špatným výkonem si samy podepsaly ortel. Chodov zjednodušil svou hru a prakticky z každé akce vstřelil branku. A když se modrobílá mašina rozjede, jde už jen těžko zastavit. Celkem zvládly vícemistryně  vstřelit v 11 gólů a zcela tak deklasovat Vinohrady. Hned tři hráčky zaznamenaly hattrick a kanonýrka Klímová dokonce 5+3.

Sokolky tedy znovu neúspěšné a bez bodů. Navzdory gólové nadílce 17 gólů ale mohou ladies do příště stavět na výkonu z první a druhé třetiny, který nebyl vůbec špatný. Doufejme, že jim to pomůže už ve čtvrtek v zápase s Bohemkou, případně v sobotu v duelu s Jičínem.

TJ SKV - FAT PIPE Florbal Chodov 2:17 (2:3, 0:3. 0:11)

Branky a nahrávky: 10. Sladkovská, 19. Tvrzníková (Čermáková) - 4. Klímová (Urbánková), 11. Urbánková (Klímová), 12. Řepková (Vrátná), 23. Beránková, 31. Plášková (Klímová), 36. Řepková (Vávrová), 41. Vávrová (Beránková), 44. Klímová (Syslová), 46. Klímová (Urbánková), 52. Beránková (Řepková), 53. Klímová (Urbánková), 53. Řepková (Beránková), 54. Klímová (Plášková), 56. Beránková (Vávrová), 58. Vávrová (Pilíková T.), 60. Vávrová (Řepková), 60. Plášková (Klímová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. Diváci: 32.

Sestava SKV: Kutnarová A. - Honzová (C), Lingová, Trunečková T., Sladkovská, Kutnarová F., Šádková - Tvrzníková, Vejvodová, Jarešová - Dobisíková, Bartošová, Čermáková - Bursová, Bartůňková, Vavřinová - Zelníčková, Vyrobíková. Trenéři: Kytka, Doubek.