Stíhací jízda na body nestačila

Pražské derby mezi SKV a Tatranem Střešovice dávalo sokolkám naději na další tři body, to jim ale neumožnila špatně odstartovaná první třetina. Sokolky nakonec podlehly Tatranu 4:5.

Oba týmy vstoupily do utkání velice nervózně. Po vyhraném buly se sokolky dostaly na útočnou polovinu, kde prověřila připravenost gólmanky Jiřičková, ale mířila pouze do tyče. Než se všechny hráčky stačily rozkoukat, na druhé straně natáhla ke střele Lucie Chaloupková a otevřela skóre utkání, a to vše teprve ve druhé minutě zápasu. Bohužel to nebyl konec, protože po devatenácti vteřinách se prosadila Adéla Kramperová. Stav tedy činil už 2:0 pro Tatran. To rozhodně nebyl snový začátek pro SKV. Domácí hráčky se snažily rychle oklepat, ale směrem dopředu byly bezzubé. Nejprve se pokoušely střílet od půlky, to jim však pozorná obrana odvracela. Hosté neomylně kombinovali na své polovině, ovoce to ale nepřineslo. Míček si vzaly Vinohrady a zkoušely hrát na brejky. Tahle hra se jim vyplatila, když ve třinácté minutě z obranného pásma vyvezla Kotíková míč a předložila ho do prázdné branky Petřekové, která se nemýlila. Zdálo se, že tým pod vedením Magdaleny Kotíkové chytil slinu. Hra se zpřesnila, útěky pozorné tatranské obraně dělaly potíže, jen zakončení Vinohradům chybělo. Když už se dostaly do palebné pozice, trefovaly většinou gólmanku do břicha. V posledních minutách mohly Vinohrady zremizovat první část utkání, když Reichová skvěle vybojovala míček a běžela s Petřekovou dva na jednu. Blahutová však byla pozorná. Na druhé straně pak mohl Tatran navýšit svůj náskok, ale Velčická byla připravená. Třetina skončila lépe pro Tatran.

Hned po přestávce měla šanci na malém brankovišti Kotíková, ale pouze trefila Beranovou. Domácí se konečně začaly usazovat na útočné polovině. Pokoušely se o hru v zámku, která jim vycházela i několik minut, ale chyběla k tomu střelba. Po pěti minutách se Tatran dostal ke střele a následně k dorážce, ale obrana vše pozorně odvrátila. Zato druhý útok Tatranu už nebyl z hlediska domácí obrany tak dobře vyřešen. Kramperová skvěle našla nabíhající Zabavskou, která přesně umístila střelu nad nohu Velčické. To ale neznamenal pro Sokoly konec a nadále se snažily vstřelit další branku. Ovšem všechny střely a dorážky končily buď mimo, nebo neúspěšnou střelbou. Ve 30. minutě navíc zvýšila vedení Tatranu Petra Brotánková. Po rychlém výhozu Velčické pak mohly jít domácí do útoku, ale všechnu snahu zhatila faulem Sabina Čermáková. První přesilovka nebyla úspěšná, a tak Vinohradům nezbývalo nic jiného než si vytvořit šanci ve hře pět na pět. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Minutu před koncem potrestala chybu domácích Sabina Čermáková. Ukončení druhé části nevypadalo pro SKV vůbec dobře, hosté vedly už 1:5.

Třetí část začala velkým tlakem SKV. V první vyložené šanci se ocitla Bartošová, ale ta prázdnou bránou pohrdla. Její spoluhráčka Petřeková však snížila výbornou střelou po zemi. Po další akci se sokolky radovaly znovu. Reichová si výborně pokryla míček, vystřelila a k vyraženému míčku se dostala Hyršlová, která se z malého brankoviště nemýlila. SKV v tlaku pokračovalo. Petřeková si udělala dobrý den ze třech protihráček a poslala do šance Sladkovskou, jež míček netrefila ideálně. Tatran se nemohl dostat do hry. Opakovala se předešlá písnička z druhé třetiny, kdy Hyršlová s Reichovou šly dvě proti Beranové, ale neporadily si dobře. Po necelých deseti minutách odehrané hry tu bylo další vyloučení v týmu Tatranu. Na trestnou lavici si šla sednout Karolína Vachušková. Ze začátku se Vinohrady trefovaly nad, ale nakonec přesilovku využily. Hyršlová byla důrazná a předložila Bartošové míček, která zavěsila do prázdné branky. Tatran se snažil o kombinaci, ale dostal se jen ke střele, která odskákala do rohu. Poté se zrodila další přesilovka. Beranová po odpískání odpálila míček do hlediště a vysloužila si za to dvě minuty. Hned po rozehrávce se Čermáková strefila do tyče. Neskutečný tlak a závar před brankou ukončila Bartošová nepovedenou střelou. Vinohrady se dále snažily o hru v zámku. Tatran si proto musel vzít oddechový čas. Po něm se snažila Kramperová z Tatranu vystrašit gólmanku Velčickou, ta však byla znovu připravená. Dvě minuty před koncem měl Tatran na kontě další vyloučení. Vinohrady si vzaly time out a po poradě šly na hřiště překvapivě jen v pěti. Problémy s časomírou jim přes všechno snažení přesilovku narušily. Vinohradům se už vyrovnat nepodařilo a v konečném stavu podlehly Tatranu 4:5.

SKV tedy promarnilo jeden z klíčových zápasů sezony a prozatím se utábořilo na samotném dně extraligové tabulky. Již v neděli ale Vinohrady čeká další důležitý boj o body tentokráte s Jičínem. Tak snad si ženský kádr dokáže vzpomenout na začátek sezony, kdy Jičín porazil.

TJ SKV - Tatran Omlux Střešovice 4:5 (1:2, 0:3, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Petřeková (Kotíková), 42. Petřeková (Reichová), 45. Hyršlová (Reichová), 50. Bartošová (Hyršlová) - 2. Chaloupková (Sedmíková), 3. Kramperová (Vachušková), 26. Zabavská (Kramperová), 30. Brotánková (Čermáková), 40. Čermáková (Sedmíková). Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Rozhodčí: Reichelt, Kostinek. Diváci: 58.

Sestava SKV: Velčická - Kotíková, Valášková (C), Honzová, Strejcovská, Sladkovská - Bartošová, Hyršlová, Macurová - Jiříčková, Petřeková, Reichová - Šádková, Čermáková, Komorousová - Schwarzová, Kuchařová. Trenér: Jiří Kotík.