Sváteční střelnice v Brně

Je to už takový zvyk, že při Vinohradských zápasech padá hromada gólů. Nejinak tomu bylo i ve středu v Brně. Bohužel pro SKV většina branek padla do jejich sítě a do Prahy nevezou ani bod.

Brno hned v úvodu utkání přepsalo historii nejvyšší tuzemské soutěže. Rekordně rychlou brankou otevřel skóre Ondráček již ve 2 (!) vteřině hry. Na stejně rychlou odpověď ale SKV nenašlo recept. Míček měli většinou pod kontrolou Buldoci, a pokud se dostal k Vinohradům, Brno jim dělalo velké starosti s rozehrávkou. Agresivní napadání neslo ovoce a domácí přidali v sedmé minutě na své konto druhou branku díky Bauerovi. Pak ale přišla odpověď na obě brněnské branky. Góly Hanáka a Bíny od sebe dělilo pouhých 13 vteřin! Skóre bylo tedy vyrovnáno, ale v sedmnácté minutě vrátil vedení Brnu Koutný. Do konce třetiny zvládly Vinohrady přestát i oslabení a do prostředního dějství vstupovaly s jednobrankovým mankem.

Ve druhé třetině se oháněli nejenom hráči na hřišti, ale i pořadatelský stolek. K vidění bylo hned 8 gólů a 5 vyloučení! Ale všechno popořadě. Nejprve vinohradští opět zaspali první minutu třetiny a nechali si vstřelit hned dvě branky. Ke snížení dostalo SKV příležitost hned po několika okamžicích, kdy mělo výhodu přesilové hry. Tu dokázal využít Gregor a snižoval na 3:5. S brankami se ale ihned roztrhl pytel. Nejprve se prosadil Kadlec, poté Ondra Stuchlík a zanedlouho i Bauer. Po této přetahované svítilo na tabuli skóre 7:4 pro Buldoky. Na řadu nyní přišly početní (ne)výhody. Jako první z Vinohrad si šel odsedět dvouminutový trest Houra. Aby mu tam nebylo smutno, ke konci jeho vyloučení se k němu přidal i Zbyněk Stuchlík, který ale dostal minut rovnou pět. Brno mohlo naložit s pětiminutovou přesilovkou asi o něco lépe, jelikož SKV inkasovalo pouze jednou. Aby těch vyloučení nebylo málo, zašel se na Stuchlíka podívat i Králík. Buldoci ale svůj náskok nedokázali navýšit a SKV tak mohlo posbírat síly a pustit se do dobývání Kuhnovy branky. Tomu ale zamezilo další vyloučení na jejich straně. K vinohradské smůle Matěj Raiter nepobyl na trestné moc dlouho a po dvou vteřinách se mohl vrátit na hřiště. Nařízenou standardní situaci proměnil Bauer a Brno si vytvořilo pohodlný náskok pěti branek.

Takové luxusní vedení se hned tak nepouští a Brno si toho bylo dobře vědomé. K obratu Vinohrad nepřispělo ani další vyloučení Králíka. Sice domácí svou přesilovku opět nevyužili, oslabení vzalo ale SKV mnoho sil. Z toho zřejmě i pramenila desátá branka Buldoků, kterou vstřelil Žižka 5 vteřin po návratu Králíka z trestné. SKV ale neskládalo zbraně a dvanáct minut před koncem utkání poslal svůj projektil za Kuhnova záda Bína. Nikdo další z vinohradských se ale na gól nezmohl a tak se jali domácí ještě navyšovat svůj náskok. Weissgärber musel lovit míček ze sítě ještě dvakrát. Nejprve se prosadil Hronek a poté zkompletoval hattrick Ondráček. O poslední branku utkání se postaral Hanák, jeho branka ale stačila pouze na kosmetickou úpravu skóre na 6:12.

Bulldogs Brno - TJ Sokol Královské Vinohrady 12:6 (3:2, 6:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 1. Ondráček (Koutný), 7. Bauer (Koutný), 17. Koutný (Bauer), 21. Ondráček (Jakůbek), 21. Brom (Žižka), 26. Kadlec (Fuchs), 29. Bauer (Koutný), 35. Mendrek (Krajcigr), 40. Bauer (Jakůbek), 47. Žižka (Koutný), 50. Hronek (Voltner), 51. Ondráček (Bauer) - 9. Hanák (Králík), 10. Bína (Stuchlík Z.), 26. Gregor (Bína), 27. Stuchlík O. (Bína), 49. Bína (Kareš), 56. Hanák (Raiter M.). Rozhodčí: Filipčík, Filipčík. Vyloučení: 1:5 + Stuchlík Z. 5. Využití: 2:1. Diváci: 460.

Sestava SKV: Weissgärber - Raiter Š., Stuchlík O., Rossi, Nigrin, Zezulka, Kroupa, Houra - Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Linhart, Králík, Raiter M., Zavadil, Baudisch, Skřivánek, Kareš, Hanák. Trenér: Martin Hovořák.