Tatran přehrál Vinohrady 9:2

Ani Ladies nedokázaly vyzrát na střešovický Tatran a den po porážce mužů i ony Střešovicím podlehly. Dohrávku 14. kola výrazně ovlivnila první minuta zápasu. Už ve 37. sekundě totiž SKV prohrávalo 0:2.

Svěřenkyně trenérů Kytky a Doubka se z hrozivého úvodu jakž takž oklepaly a v první desetiminutovce se snažily s výsledkem pohnout ve svůj prospěch. Ale když už se dostaly do střeleckých příležitostí, nedokázaly s nimi dobře naložit.

A tak Tatran opět trestal. V desáté minutě se Zabavská dostala s míčkem na střed, přihrála před prázdnou bránu Köhlerové a ta neměla problém zasunout míček do sítě. Vinohrady na tuto trefu dokázaly odpovědět. Nadvakrát se po chytré přihrávce Macurové prosadila Trunečková.

Hráčky Vinohrad si jistě představovaly vyrovnanější bitvu, a tak v úvodu druhé třetiny opět vyvinuly snahu. Jenže jejich útok byl bezzubý. A Tatran znovu využil každé chybičky.

Nejprve ve 27. minutě utekla ve vlastním oslabení Zabavská a střelou na přední tyč zvýšila na 4:1. V rozmezí pěti minut pak domácí hráčky přidaly další tři góly a po dvou třetinách se tak šlo do šaten 7:1.

Vinohradští koučové udělali ve třetí třetině změnu v brankovišti, do hry poslali Vyrobíkovou a v poslední desetiminutovce vyběhla na hřiště také třetí lajna. Na zvrat ani vylepšení skóre to však nestačilo. Naopak. Tatran vyhrál i třetí třetinu 2:1 a celkově triumfoval vysoko 9:2.

Tatran Střešovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 9:2 (3:1, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Zabavská, 1. Reková (Červová), 10. Köhlerová (Zabavská), 27. Zabavská, 32. Reindlová (Zabavská), 35. Köhlerová (Zabavská), 37. Reková (Sedmíková), 48. Reková (Matěvosovová), 52. Sedmíková (Matěvosovová) – 15. Trunečková (Macurová), 52. Macurová (Honzová). Rozhodčí: Kostinek, Sochůrek. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 55.

Sestava SKV: Kutnarová (41. Vyrobíková) - Čermáková, Strejcovská, Lingová, Batíková, Nováková - Macurová (C), Trunečková, Honzová - Panková, Bartošová, Dobisíková - Vavřinová, Reichová, Schwarzová. Trenéři: Boleslav Kytka a Pavel Doubek.