Tentokráte florbalová neděle: Do Rieger arény přijedou Elite a Karlovy Vary

Naposledy jsme v Rieger aréně před dvěma týdny zažili nabitou florbalovou sobotu. Tentokráte nás čeká záživný program v neděli. Od 14:30 vyběhnou k utkání s Elite Ladies, od 18 hodin vyzvou Boys celek z Karlových Varů.

Ladies čeká další důležité utkání

V utkání s Jičínem to konečně přišlo! Ladies si v 11. kole dokráčely k prvnímu triumfu v nové sezoně a na jedenácté Panthers tak ztrácejí už jen tři body. Následně na hřišti Vítkovic sice padly 1:9, oproti prvnímu vzájemnému duelu (0:17) je však patrné velké zlepšení.

Duel s Jičínem byl od začátku hodně vyhecovaný z obou stran. Lepší formu si však do něj přinesly domácí sokolky. V úvodní třetině sice vedly pokaždé hostující hráčky, ale druhá a třetí část zase patřily Ladies.

Utkání se vydařilo zejména Anetě Tvrzníkové a Kristýně Vejvodové, obě jmenované byly u tří gólů domácího celku. I přes nervy drásající závěr už Sokol jednogólové vedení udržel a připsal si premiérovou výhru v novém ročníku. Na kontě tak má čtyři body.

K dalšímu utkání Ladies cestovaly až na půdu mistrovských Vítkovic. Z Dubiny odjely s porážkou 1:9, přičemž v obraně podaly o mnoho lepší výkon, než v zářijovém domácím duelu. Jedinou branku utkání zaznamenala Natálie Bartošová.

Tentokráte holky vyzvou Elite, se kterým ve třetím kole uhrály své první body v nové sezoně. V duelu na Děkance už vedly 3:0, přesto nakonec zachraňovaly remízu a v prodloužení po trefě Noskové padly 4:5.

Elite může těžit ze spolupráce s FbŠ Bohemians. Oba týmy si tak vzájemně vyměnily několik hráček. V kádru Elite proto najdeme například brankářku Lucii Zelenou, útočnici Elišku Reischlovou nebo také bývalou hráčku Vinohrad Miroslavu Novákovou.

Boys chtějí napravit předchozí nezdary

Vinohradští sice ve 12. kole uspěli na půdě silného Ústí a odvezli si výhru 4:3, dva následující zápasy se však sokolům moc nevydařily. S Rožnovem doma brali bod, z Havířova odjeli dokonce bez bodů. Nyní čeká vinohradské hochy duel s Karlovými Vary.

Dvě branky Jakuba Záně a dva zásahy Jana Zavadila znamenaly, že sokolové vybrakovali Ústí a odvezli si ze severu Čech velmi cenné tři body. V tabulce se tak drželi na dostřel užší špičce 1. ligy. Jenže další dva zápasy svěřencům Martina Hovořáka nevyšly.

V duelu s Rožnovem vedli Vinohradští ve třetí části už 4:2, ani dvougólové vedení jim však k triumfu nestačilo. Soupeř snížil a v 58. minutě se dočkal vyrovnání. Utkání dospělo až do nájezdů, ve kterých si lépe vedli hosté a v Rieger aréně tak brali bonusový bod.

Ani v Havířově se Sokolu nedařilo dle představ. Vinohradští v 47. minutě prohrávali už 1:7! Následovala pořádná stíhací jízda. Během osmi minut sokolové snížili na rozdíl jediné branky a ještě se prali o bod, na který už ovšem nedosáhli.

V tabulce se Vinohrady nacházejí na čtvrté příčce s šestibodovou ztrátou na první Znojmo. Druzí jsou Black Angels a třetí brněnský Hattrick, oba zmiňované týmy se zápasem k dobru. Pokud se tak chtějí Vinohrady na nejvyšší příčky dotáhnout, měly by dnes uspět! Společně je v tom podpořme!