Těsná prohra s lídrem tabulky

Sokolům se vstup do nového roku výsledkově nevydařil. Na domácí půdě prohráli s Havířove těsně 3:4. Dvě branky v duelu zaznamenal Dominik Záň. K němu se však střelecky přidal pouze jeho starší bratr Jakub, což bylo v konečném zúčtování na zisk bodů málo.

Havířov se v 11. minutě ujal vedení. Po zmatku v domácí obraně se prosadil Kozlík. Za nedlouho však bylo srovnáno. Pecha sklepl míček na volného Jakuba Záně, který chladnokrevně našel místo v horní polovině havířovské branky. Hosté šli přesto do šaten s náskokem. Minutu před koncem úvodní části Mžyk "vybruslil" zpoza branky až do střelecké pozice a překonal Dejmala.

Ani prostřední dvacetiminutovka se domácímu celku moc nevydařila. Po několika náznacích tak Havířov udeřil až ve 35. minutě. Sokolové ztratili míček a hosté bleskurychle pádili do protiútoku. Už už to vypadalo, že situaci překombinovali, ale nakonec se Peřka po sérii přihrávek dostal do zakončení - 3:1 pro Havířov. Situaci o malou chvíli vylepšil tečovanou střelou Dominik Záň, ale lídr tabulky přidal čtvrtý gól zásluhou Šimíka, takže si do poslední třetiny odnášel dvougólový náskok.

Třetí dějství bylo z pohledu domácích nejvydařenější. Sokolové si vytvořili jasnou střeleckou převahu a po druhém gólu nejlepšího hráče Dominika Záně snížili na rozdíl jediné trefy. Na víc už však v neděli Vinohradští nestačili, v závěru jim navíc život zkomplikovala dvě vyloučení. SKV prohrálo s Havířove 3:4 a po 18. kole se propadlo na šestou pozici prvoligové tabulky.

TJ SKV - Florbal Pegres Havířov 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 13. J. Záň (Pecha), 36. D. Záň (O. Stuchlík), 53. D. Záň (Zezulka) - 11. Kozlík (Šochman), 19. Mžyk, 35. Peřka (Šimík), 39. Šimík (Klimeš). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:0, navíc Hartman (SKV) 5 min. Bez využití. Diváci: 182.

Sestava SKV: Dejmal - Š. Raiter, Rychetník, Máca, Jelínek, D. Záň, O. Stuchlík (C) - J. Záň, Hartman, Pecha - Zezulka, Dolejš, Beran - Blažej, Šneberger, Hanák. Trenér: Michal Pazdera.