1526_Svoboda_vyhra_otrokovice.JPG

Třetí výhra v sezoně! Sokolové zdolali Otrokovice 4:1

Boys zvládli předehrávku 12. kola vítězně! Otrokovické Panthers porazili 4:1, přičemž dokázali vyhrát všechny tři třetiny. Dvě body se na domácím triumfu podílel útočník Petr Hartman. Solidním výkonem přispěl k výhře brankář Weissgärber.

Jen čtyři dny po velkém televizním derby se sokolové představili v Rieger aréně znovu. A domácí fanoušky jistě potěšila kombinace druhé vinohradské pětky z osmé minuty. Hartman uvolnil Gregora a ten se z pěti metrů nemýlil. Domácí celek tak po úvodní části vedl 1:0.

Vinohradští přežili v první části dvě oslabení a zatrnulo jim také ve 24. minutě. To musel Weissgärber zlikvidovat trestné střílení Švajného. Druhou třetinu sokolové korunovali gólem. Zbyněk Stuchlík ve střelecké pozici ještě posunul míček na zcela volného Svobodu a ten přízemní střelou nedal brankáři Michajlovičovi šanci.

Svěřenci Michala Pazdery mířili k vítězství. Tři body se jim ještě více příblížily ve 48. minutě. Linhart otálel se zakončením, nakonec vyběhl až skoro k mantinelu a odtud šikovnou střelou překvapil otrokovického brankáře. Závěr zápasu se pak změnil v boji plný soubojů a bloků.

Otrokovicím se přeci jen podařilo snížit, na Rožnovjákovo zakončení byl i jinak skvěle chytající Weissgärber krátký. Následovala krátká pasáž hry ve čtyřech, kdy si na trestné odpočinuli nejprve Zimmer a po něm Svoboda, a pak SKV zpečetilo svou výhru. Do opuštěné branky se prosadil Hartman. Vinohrady porazily Otrokovice 4:1.

„Utkání nenabídlo příliš florbalové kvality. Jsme rádi, že jsme dokázali vyhrát všechny třetiny a inkasovat pouze jedinou branku. Soupeř měl smůlu v zakončení,“ zhodnotil vítězný zápas kouč SKV Michal Pazdera. Už v pondělí čeká sokoly další superligový duel, tentokráte v Edenu, kde se Vinohradští představí proti Bohemians.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Panthers Otrokovice 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 8. Gregor (Hartman), 30. Svoboda (Z. Stuchlík), 48. Linhart (O. Stuchlík), 60. Hartman (Jelínek) – 52. Rožnovják (Švajný). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 154.

Sestava SKV: Weissgärber - Hanák, O. Stuchlík (C), Jelínek, Vnuk, Š, Raiter, Houra, - Svoboda, Z. Stuchlík, Linhart - Gregor, Hartman, Rossi - J. Záň, Šimík, Harnesk - Hájek, Dolejš. Trenér: Michal Pazdera.