Tři stovky diváků vítězství Vinohrad neviděly

Dlouho očekávané Derby Sokolů vyznělo lépe pro hostující Pardubice, které si z Vinohrad odvezly všechny tři body.

Domácí sokolové jim však nedali nic zadarmo. Poprvé hala naplněná až po okraj začala bouřit ve 13. minutě. To Raiter dorazil do sítě Záňovu střelu a poslal domácí do vedení. Hosté však odpověděli dvěma brankami a do šaten se šlo za stavu 1:2.

Start do druhé dvacetiminutovky měly lepší Vinohrady. V přesilové hře ze standardní situace propálil vše před sebou Michael Mareš. Jenže pak si domácí celek vybral nejhorší chvíle utkání, během kterých Pardubice navýšily svůj náskok o tři branky, což se v konečném zúčtování stalo domácím osudné.

Ačkoliv po páté brance Pardubic, kterou zařídil proměněným trestným střílením agilní Teichman, začali domácí sokolové bušit do hostující obrany ze všech sil, málo se dostávali do zakončení a když už se do něj dostali, nevyšlo jim dle představ.

Úvod třetí třetiny měl pro domácí povzbuzující účinek. Pepa Mareš propasíroval míček na Honzu Svobodu, který vyslal na Levínského nechytatelnou pumelici. Kontaktní branka však poté bohužel dlouho nepřicházela. SKV navíc nevyužilo přesilovku, ale stále se nevzdávalo.

Už necelých pět minut před koncem zkusili domácí hru v šesti, dostali svého soupeře pod drtivý tlak, který tři minuty před závěrečnou sirénou vyústil v gól Pepy Mareše. Hlavně v poslední minutě měli Vinohradští několik dalších šancí, ale balonek se už v pardubické síti nezatřepetal. SKV prohrálo zápas těsně 4:5.

Trenéra Michala Pazderu mrzela pokažená pasáž ve druhé části. „Rozhodla naše nekoncentrace, zejména ve druhé třetině, neproměňování šancí a neplnění taktických pokynů,“ hodnotil zápas lodivod Vinohrad. Hned příští týden čeká SKV další domácí zápas, tentokrát v neděli od pěti hodin se Žďárem nad Sázavou.

TJ SKV - Sokol Pardubice 4:5 (1:2, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. Raiter (Záň), 24. M. Mareš (Svoboda), 41. Svoboda (J. Mareš), 57. J. Mareš (Zezulka) - 14. Šťastný (Lisa), 19. Janeček (Brychta), 28. Kaška (Teichman), 29. Bahník (Daněk), 32. Teichman. Rozhodčí: Perla, Vrzala. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. Diváci: 305.

Sestava: Jiří Buchta - Houra, Šach, M. Mareš, Záň, Votruba - Piňos, Raiter, Smutný - Svoboda, J. Mareš, Zezulka (C) - Gregor, Kytka, Dolejš - Trčálek, Krůšek. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.