Tvrdá lekce od Chodova

Historicky první výjezd Vinohrad mimo zdi Rieger arény dopadlo lépe pro hosty z Jižního města. Dvouciferný příděl je před začátkem play down pro SKV poněkud tvrdou lekcí.

Vinohrady se rozhodly vyvézt poslední zápas základní části za hranice Prahy. Jako domácí halu tedy SKV uvedlo Městskou SH v Lounech. Už od prvních chvil se mohli přítomní diváci těšit na svižný florbal plný šancí. Jako první se prosadil Záň po spolupráci s Karešem a SKV bylo trochu na koni. V dalších minutách hrozilo z nebezpečných brejků, které ale vždy zvládla zlikvidovat chodovská obrana, nebo jistý Barák v brance. Vedení Vinohrad nevydrželo dlouho, přišla totiž smrtící devátá minuta, ve které inkasovaly hned třikrát. Nejprve vyrovnal rychlou kličkou od mantinelu do středu Chmelíček, po něm rozebrala obranu SKV první lajna hostů a skóroval Ondrušek, ze stejného místa o 20 vteřin později přidal třetí branku Chodova Fiala. Hosté naprosto převzali otěže zápasu a do konce první třetiny musel Mrkos zpoza svých zad lovit míček ještě třikrát, po gólech Ondruška, Dóži a Strachoty.

Začátkem druhé třetiny musely Vinohrady čelit oslabení po faulu Štěpána Raitera. Paradoxně byly v oslabení nebezpečnější než Chodov ve vlastní přesilové hře. To ale na skóre nic nezměnilo. SKV ale v prostředním dějství upevnilo obranu a nedovolilo Chodovu až tak často střílet. Z toho plynuly oproti úvodní dvacetiminutovky pouhé tři góly do jejich sítě. Poprvé v utkání se prosadili Pražan, Bachtík a Koutný. Vinohrady se dál marně snažily dobýt Barákovu branku, ten ale musel zasahovat v této třetině pouze pětkrát, jelikož se mohl spolehnout na výborné bloky svých spoluhráčů v poli. V závěru třetiny pak byl vyloučen za hru rukou Zbyněk Stuchlík, který si přenesl svůj trest i do poslední dvacetiminutovky.

Druhé oslabení se bohužel Vinohradům nepovedlo natolik jako to první a čtyři vteřiny před Stuchlíkovým návratem na plochu vstřelil desátou branku Chodova Pražák. Na dlouhých 11 minut to bylo od střelců na obou stranách vše. Vinohrady i přes nepříznivý stav neskládaly zbraně a sympaticky bojovaly, hnány početnou návštěvou v Lounech. Ke kýženému gólu to ale nevedlo. Necelých 9 minut před koncem přidal šestý bod na své konto Dóža a stvrdil si tak prvenství v kanadském bodování základní části Superligy. Mezi dva góly Strachoty, který v tomto utkání zkompletoval hattrick, vklínil ještě jeden Koutný. SKV se ale přeci jen dočkalo aspoň kosmetické úpravy skóre, když se přesně se sirénou dokázal prosadit Bína a snížit na konečný stav 2:14.

TJ Sokol Královské Vinohrady - FAT PIPE FLORBAL CHODOV 2:14 (1:6, 0:3, 1:5)

Branky a nahrávky: 5. Záň J. (Kareš), 60. Bína (Gregor) - 9. Chmelíček (Kašovský), 9. Ondrušek (Dóža), 9. Fiala (Strachota), 12. Ondrušek (Dóža), 19. Dóža (Ondrušek), 19. Strachota (Bouša), 24. Pražan (Koutný), 34. Bachtík (Fiala), 36. Koutný (Dóža), 41. Pražák (Dóža), 52. Dóža (Koutný), 53. Strachota (Bouša), 59. Koutný (Ondrušek), 59. Strachota (Fiala). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:0. Využití: 0:1. Diváci: 420.

Sestava SKV: Mrkos – Stuchlík O., Raiter Š., Rossi, Kroupa, Houra, Zezulka – Bína (C), Gregor, Stuchlík Z., Linhart, Zavadil, Skřivánek, Záň J., Raiter M., Kareš, Hanák, Králík, Renčín. Trenér: Martin Hovořák.