Úleva! SKV rozstřílelo Svitavy

Vinohrady konečně zabraly a svého soupeře ze Svitav pokořily osmi brankami. Hattrickem se na domácí výhře podílel junior Jirka David. Povedeným výkonem se prezentoval i domácí brankář Karel Mrkos.

Vinohrady prohrály z úvodních šesti duelů letošního ročníku první ligy hned čtyři střetnutí a očekávalo se tak, že proti Svitavám budou chtít svěřenci trenéra Pazdery výsledkově zabrat. Svitavští navíc do Prahy dorazili s torzem své sestavy, jelikož je trápí rozsáhlá marodka.

SKV od úvodní minuty šlo sebevědomě za svým cílem. V šesté minutě otevřel skóre po otočce na středu hřiště Jirka David. Vinohrady předvedly v úvodní periodě naprosto odlišný výkon oproti sobotnímu zápasu s Ústím. Rozdíl byl vidět zejména v produktivitě. Další branky domácích přidali Smutný a Dolejš.

Vinohradští ve svém soustředěném výkonu pokračovali i po přestávce a hostujícího brankáře Vítka zasypali sprškou střel. Ujal se však až pokus Smutného ze 30. minuty. Vinohrady i nadále navyšovaly skóre. Ve 38. minutě se nejprve trefil ze stejného místa jako v první části David a svůj druhý zásah zaznamenal také Dolejš.

SKV v úvodních dvou třetinách dominovalo. Ve třetí třetině se však dominance lehce vytratila, hosté ještě dokázali skóre zkorigovat dvěma brankami, a protože za Sokol se ještě trefili Svoboda a David, který tak zkompletoval svůj první hattrick v dresu mužského áčka, výsledné skóre má podobu 8:2. Doufejme, že Vinohradští na tento úspěšný výsledek navážou už příští týden, kdy je čeká zápas v České Lípě.

TJ X3M SKV - FbK Svitavy 8:2 (3:0, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 6. David (Kovářík), 12. Smutný (Linhart), 15. Dolejš (Z. Stuchlík), 30. Smutný (Z. Stuchlík), 38. David (Gregor), 38. Dolejš (Svoboda), 54. Svoboda, 55. David (Dolejš) - 46. Říha (Muselík), 55. Kolena. Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 72.

Sestava SKV: Mrkos - Lanc (C), Rossi, Záň, Kovářík, Raiter, Houra - Svoboda, Z. Stuchlík, Dolejš - Králík, Smutný, Linhart - Gregor, David, Mareš - Krůšek, Kytka. Trenér: Jan Pazdera.