Úřadující mistr vyloupil Vinohrady

První zápas v sezoně byl hned ten nejtěžší. Sokolky však s mistryněmi z Vítkovic bojovaly se ctí a odchází ze hřiště se zdviženými hlavami.

Hned v úvodu utkání bylo na hráčkách Vinohrad vidět, že se posunuly o kus dál. Od začátku zápasu držely s Vítkovicemi tempo a ve třetí minutě šly Sokolky dokonce do vedení. Střelu Čermákové od mantinelu šikovně dorazila do odkryté branky Tvrzníková, která si tak připsala historicky první trefu proti Ostravankám. Dva duely v minulé sezoně totiž odchytaly vítkovické golmanky s nulou. Z vedení se SKV radovalo bezmála šest minut, kdy jim radost pokazila vítkovická kapitánka Pastušková, která se prosadila z protiútoku po jedné z šancí Vinohrad a vyrovnala. Sokolky se však nezalekly a dál hrály útočný florbal. První výstraha pocházela od Klapitové, která v desáté minutě nastřelila tyč. O dvě minuty později tatáž hráčka připravila střeleckou pozici finské posile Laitinen, která vyšvihla exkluzivní šibenici a poslala Vítkovice do vedení. O dvacet vteřin později přidala svůj druhý gól Pastušková a hráčky Vinohrad se trošku zalekly. Následovalo několik šancí Vítkovic, které si však většinou překazily Rytířky samy a tak se do šaten odcházelo za stavu 1:3 z pohledu domácích.

Do druhé třetiny však Vinohrady opět vstoupily neohroženě stejně, jako vstupovaly do začátku zápasu a tato „drzost“ se vyplatila. Čermáková vybojovala balonek zhruba na polovině hřiště a společně s Reichovou běžely na jednu vítkovickou obránkyni. Eliška vzala zodpovědnost na sebe a krásnou střelou snížila na rozdíl jedné branky. Tento velmi příznivý stav vydržel až do třinácté minuty, kdy Vítkovice odskočily do dvoubrankového náskoku. Hráčky z Ostravy se usadily na své útočné polovině a domácí téměř k ničemu nepustily. Do konce druhého dějství přidaly Vítkovice ještě tři branky a stejný počet zraněných hráček ve svých řadách. Zdravotnice Trunečková tedy měla v rychle zřízené polní nemocnici mezi střídačkami plné ruce práce.

Ve třetí třetině byly tutové šance elegantně páleny na obou stranách, ať už šlo o oslavenkyni Tvrzníkovou, nebo vítkovickou Ferenčíkovou. Posledního gólu se komorní obecenstvo dočkalo v páté minutě a bohužel to byla trefa za záda Máčilové. I za stavu 2:8 však SKV neskládalo zbraně a stále zkoušelo pozornost Ranochové. Ta však za svá záda již žádný projektil nepustila a tak musely vinohradské hráčky v prvním zápase sezony ochutnat hořkost porážky. Za svůj výkon se ale rozhodně nemají proč stydět, vždyť i trenér soupeřů jim prorokoval úspěšnější sezonu, než byla ta loňská, těmito slovy: „Přesto jsem rád za poměrně poklidné vítězství nad soupeřem, který určitě letos nejeden tým potrápí.“

S výkonem svých svěřenkyň byla spokojená i trenérka Mája Kotíková, která však do zápasu jako hráčka nezasáhla. Chuť si mohou Vinohrady spravit již v příštím zápase, kdy se vydají na půdu nováčka – do Jihlavy, která v prvním utkání podlehla Elite 1:7.

TJ Sokol Královské Vinohrady – 1. SC Vítkovice Oxdog 2:8 (1:3, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Tvrzníková (Čermáková), 22. Čermáková – 8. Pastušková (Ferenčíková), 13. Laitinen (Klapitová), 13. Pastušková (Ferenčíková), 28. Kociánová (Šupáková), 33. Šupáková (Léblová), 38. Niemcová, 38. Léblová, 46. Kociánová (Šupáková). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Bez vyloučení. Diváci: 45.

Sestava SKV: Máčilová – Šádková, Valášková (C), Honzová, Strejcovská, Jiříčková, Komorousová, Sladkovská – Petřeková, Macurová, Reichová, Čermáková, Tvrzníková, Bartošová, Javorská, Schwarzová. Trenérka: Mája Kotíková.