Úspěšný víkend v Rieger aréně

Hodně povedený víkend zažilo mužské béčko i déčko, v domácím prostředí ani jeden z těchto týmů nezaváhal.

Béčko se tentokráte střetlo s týmy z druhé poloviny tabulky. Předpokládalo se tedy, že si hoši v pohodě a v poklidu z těchto utkání odnesou plný počet bodů. V pátek večer přijeli do vinohradské haly Panthers. Ti jsou sice na předposledním místě tabulky, ale i přesto prokázali svou kvalitu a dali našim hráčům zabrat, zejména v poslední třetině. Panterům stačily pouhé čtyři minuty, ve kterých vstřelili hned tři branky. Ale ani to jim na výhru nestačilo, a tak se z plného počtů bodů radovalo SKV.

V sobotu pak na Vinohrady přijel další pražský celek Wizards. Ti se zřejmě inspirovali u panterů a naše hochy také řádně potrápili, a proto se oba týmy rozešli po základní hrací době se shodným počtem branek. SKV však ukázalo, že umí zachovat chladnout hlavu i ve vypjatých situacích a nakonec v prodloužení získalo vítězství pro sebe.

Neděle patřila sokolskému déčku. To se v letošní sezóně trápí a balancuje na hranici sestupu. Tento víkend však předvedlo doslova zmrtvýchvstání. V prvním zápase se střetlo se Sedlčany. Před tímto zápasem se tyto dva celky dělily o poslední příčku v tabulce. Přestože Sedlčany statečně bránily, naši hoši měli v tomto zápase lehce navrch a dokázali vyhrát. Na druhý zápas přijela do Prahy Příbram, ta v prvním letošním střetnutí vyhrála 6:1, a tak jí SKV mělo co vracet. To se nakonec podařilo, a proto si déčko z tohoto víkendu odneslo šest bodů a jeho naděje na udržení stoupla.

Posledním týmem, který se zapojil o víkendu do soutěží, byly dorostenky. V prvním utkání deklasovaly Nové Strašecí 8:3, v tom druhém však bohužel prohrály s posledním týmem tabulky, a sice s rezervou Bohemians. Zápasy okomentoval trenér Gusta Ondrejčík: "I v menším počtu se nám podařilo odehrát velmi slušný turnaj. Soustředili jsme se na výkon pět ze šesti třetin, bohužel právě ta jedna nepovedená část nás stála body s papírově slabším soupeřem. I přesto, že jsme ve druhém utkání po úvodní části prohrávali 1:6, se holky na zápas nevykašlaly, vrátily se k disciplinované hře a utkání jsme dokázali zdramatizovat. Neradi chválíme jednotlivce, tentokrát se však bez toho neobejdeme. Své první zápasy v dorostenkách odehrály Anička Fricová a Eliška Vykoukalová a obě to zvládly na výbornou, i když se leckdy musely střetnout s o čtyři roky staršími soupeřkami."