SpartaSKV
4:2(1:2,2:0,1:0)
ne 15. 9. 2024 18:00 @ UNYP ARENA, Livesport Superliga, 1. kolo

V 1. kole prohra na Spartě o dva góly

Vinohrady v úvodním kole nového ročníku Livesport Superligy body ze Sparty nepřivezli. Přesto se ale na svůj výkon v UNYP aréně nemusejí stydět. Po první části dokonce sokolové vedli 2:1 a favorita trápili. Domácí až pak otočili průběh zápasu na svou stranu a zvítězili 4:2.

Sokolové vstoupili do nové sezony dobře. Protiútok vyřešil Pavel Hájek přihrávkou na Milana Bínu a navrátilec z hostování se nadvakrát prosadil za záda brankáře Hejny. Domácí sice o pár desítek vteřin později srovnali, ale byli to Vinohradští, kteří šli po první části do kabin spokojenější. Mervart zpoza branky trochu se štěstím dostal míček na Tomáše Gärtnera a ten ze vzduchu skóroval.

Sparťané museli ve druhé části přidat. Bleskový brejk využil po šikovném zakončení Radek Drba. O pár minut později v přesilové hře vsítil branku Marek Zouzal, ale kvůli zásahu vysoko holí jeho trefa nemohla platit. Sparťané se přesto dočkali ještě ve stejné početní výhodě dalšího zásahu. Matador Jiří Curney našel křížným pasem úplně volného Lukáše Ujhelyiho a ten poslal Spartu poprvé v duelu do vedení.

Stejný hráč pak triumf Sparty zpečetil v 56. minutě. Domácí porazili SKV 4:2. „Letos se nám podařilo výsledkově vstoupit do sezony lépe než loni, kdy jsme dostali velký výprask od Liberce. Zápas nehodnotím špatně, ačkoliv jsme bez bodu. Aspoň jeden bod jsme dneska ale uhrát mohli. Do obrany jsme nehráli špatně. Na druhou stranu v útoku skoro padesát minut bez gólu, to se nám nepovedlo,“ zhodnotil 1. kolo trenér SKV Miroslav Purkrábek.

„Po takovém průběhu jsme minimálně po jednom bodu mohli sahat. Bohužel. Ale velmi dobrá obrana. Spartu jsme možná trochu zaskočili tím, jak dobře jsme bránili a jak jsme byli důrazní. Máme smíšené pocity, nemáme body, ale předvedená hra nebyl úplně špatná,“ dodal nejlepší hráč na straně SKV Milan Bína. Za týden se Vinohradští představí poprvé doma, kdy přivítají Vítkovice.

ACEMA Sparta Praha – TJ Sokol Královské Vinohrady 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Zouzal (M. Krbec), 24. Drba (Pešat), 31. Ujhelyi (Curney), 56. Ujhelyi (Wertheim) – 7. M. Bína (Hájek), 12. T. Gärtner (Mervart). Rozhodčí: Baloun, Sommer. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 367.

Sestava SKV: Futschik - Jiří Procházka, Doleček, Trojáček, Bačinský, Araks, Jan Procházka (C), Pražák - Švejda, T. Gärtner, Mervart - Pergler, Pužman, Karásek - Horák, Bína, Hájek - Dušek. Trenér: Purkrábek.