V Brně rozhodla třetí třetina

Ladies jely do Brna nabuzené. Po listopadovém výprasku na domácí půde v poměru 3:9, mělo SKV Brnu co vracet. Bohužel vinou zkouškového a zimního období k zápasu nastoupilo pouze 11 statečných hráček do pole a 2 gólmanky. A ani tentokráte nedokázala děvčata prohru odvrátit.

Od začátku zápasu bylo jasné, kdo se ujal otěží. Židenice od prvního písknutí do píšťalky byly týmem aktivnějším. Napadaly a domácím nedaly ani kousek domácí plochy zadarmo. To vyústilo v první gól, který by se dal nazvat "ušmudlaný". Pravcová vystřelila (pokud se to dá tak nazvat, je zřejmě možné, že to ani střela nebyla) a balonek se jen tak tak dokutálel k tyčce za brankovou čáru. Naštěstí se Ladies nesesypaly a 5 minut po obdrženém gólu se radovaly také ony. Nezalekly se toho, že se nejspíše poprvé od začátku podívaly na svou útočnou polovinu a poté co proběhl tzv. "sekec-mazec" před bránou se prosadila Vejvodová a rázem bylo vyrovnáno. Do konce třetiny bylo Brno stále lepším týmem a držení balónku bylo jasně na jejich straně, ale do šaten se šlo za stavu 1:1. Ladies měly občas i trochu toho pověstného štěstíčka.

Druhá třetina začala trochu vyrovnaněji než ta první, ale poté se to chvílemi zvrhlo v "hurá" florbal. Byly úseky hry, kdy se hrálo opravdu nahoru-dolu a míček létal tam a sem a zase tam. Naštěstí v bráně SKV byla zázračná Kutnarová, která hosty opravdu podržela. Naneštěstí v útoku se stále Vinohrady trápí. Téměř většina útočnic měla nějakou šanci, víceměné gólovou, ale Příleská za svá záda ve druhé třetině balonek prostě nepustila. Druhá třetina tedy zase dopadla smírně, jen tentokráte bez gólu. To bylo pro Ladies docela dobré znamení, přeci jenom druhé třetiny většinou vyznějí v rozhodující náskok soupeřů. A tak se ve třetí třetině mělo o co hrát.

Domácí tým od začátku třetiny na hřišti zase létal. Hnán vidinou play-off se již ve 2.minutě dostal do vedení. Federselová utekla hostujícím hráčkám a její střela, která byla zblokována, i tak dojela do brány. A aby toho nebylo málo minutu na to se prosadila Dundelová, která prostě vymetla levý horní roh. Následoval poměrně poklidný úsek hry. Hosté měly šance, ale většinou doplatily na technické nepřesnosti a nebo na touhu hrát na góly do prázné brány. Blížil se konec třetiny a nezbývalo nic jiného než stáhnout gólmana a jít do šesti. Tento krok však neměl takové výsledky jako by měl mít. Vinohrady se postavily na útočnou polovinu a čekaly, co se stane. Chyběl pohyb, a tak SKV nedokázalo překonat ani první dvě bránící hráčky a Židenice marnou hru v šesti řádně potrestaly. Do prázné brány vstřelily rovnou 2 góly a konečné skóre 5:1 vyznělo lépe pro domácí tým.

Ladies tedy zase přijely domu s prázdnou. To, že budou hrát play-down je již jasné, momentálně se jen rozhoduje o tom, kdo bude jejich soupeřem. Jednou z možností je i jejich další soupeř - Crazy girls FBC Liberec, se kterým se utkají po 14-ti denní pauze. Věřme tomu, že mezitím načerpají potřebné síly a dovednosti a 12.2. to Liberci ukážou!

K1 Florbal Židenice - TJ SKV 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)

Branky a nahrávky: 5. Pravcová, 42. Federselová, 44. Dundelová (Drápalová), 58. Dernerová (Příleská), 60. Dundelová – 10. Vejvodová. Rozhodčí: Konečná, Wienerová. Vyloučení: 0:0. Diváků: 58.

Sestava SKV: Kutnarová A. - Honzová (C), Lingová, Jiříčková, Sladkovská - Zelníčková, Vejvodová, Tvrzníková - Bursová, Bartůňková, Šádková - Kutnarová F. Trenéři: Kytka, Doubek.