1485_Zbynek_Stuchlik_Bulldogs_Brno.JPG

V Brně těsná prohra 4:5

Sokolové v Brně vedli postupně 1:0, 2:1 a 4:3, přesto odjíždějí z moravské metropole bez zisku bodu. V 5. kole Tipsport Superligy prohráli na hřišti Bulldogs 4:5.

Čtvrtý zápas v superlize a Vinohradští potřetí vedli. Skóre 0:1 obstaral přesnou ranou do horního rohu branky Petr Hartman. Buldoci sice zanedlouho srovnali, ale jednogólový náskok hostům vrátil útočník Jan Šimík, nová tvář v dresu SKV.

V polovině utkání museli sokolové přečkat dvě oslabení a v tom druhém inkasovali. Následující minuty patřily SKV. Za brankářem Mazánkem dokonce zvonila tyčka, hosté měli několik šancí, ale žádnou bohužel nevyužili. A tak se opět prosadili domácí. Petr Koláčný je svým druhým zásahem poslal poprvé v duelu do vedení.

Závěr druhé části a úvod té třetí sokolům vyšel na jedničku. Ještě před druhou přestávkou srovnal Linhart a poté vrátil Vinohradským vedení Jakub Záň. Jenže zbytek střetnutí zvládli lépe domácí. Ve 49. minutě srovnali a čtyři minuty před koncem Koláčný zkompletoval hattrick, čímž zajistil svému týmu tři body.

„Zápas rozhodl náš přístup a nasazení. Nebyli jsme se schopni vyrovnat s osobní obranou a situací, které z ní vyplývaly. Nikoliv herně, ale především po psychické stránce. Takto si nemůžeme dovolit k zápasům přistupovat. Dnes to určitě vnímáme jako bodovou ztrátu,“ zhodnotil utkání kouč Michal Pazdera.

Bulldogs Brno - TJ SKV 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 10. Koláčný (Fajt), 35. Vojtíšek (Konečný), 37. Koláčný (Lorenc), 49. Kadavý (Koláčný), 57. Koláčný (Fajt) – 9. Hartman, 11. Šimík (Harnesk), 38. Linhart (O. Stuchlík), 42. J. Záň. Rozhodčí: Kačer, Vašíček. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 201.

Sestava SKV: Dejmal - O. Stuchlík (C), Hanák, Lanc, Houra, Jelínek, Kachnič - Linhart, Z. Stuchlík, Skřivánek - Hartman, J. Záň, D. Záň - Šimík, Vnuk, Harnesk. Trenér: Michal Pazdera.