V sobotu prohra o gól, v neděli vyrovnání! Sérii s Vary rozhodne středeční duel

Stav čtvrtfinálové série 1. ligy mužů mezi Vinohrady a Karlovými Vary je vyrovnaný 2:2. V sobotu zvítězili Západočeši poté, co vítěznou trefu vstřelili v přesilovce pět vteřin před koncem třetí třetiny. Sokolové se ale z porážky oklepali a v neděli vyhráli 7:5.

Sokolům se nevydařila první třetina, po které prohrávali 0:2 po brankách Jaroše a Novotného. Střelecké trápení domácích utnul až ve 26. minutě Skřivánek a vstřelil tolik potřebný kontaktí gól. Vinohradští však i nadále museli vynaložit velké úsilí, aby dopravili míček za záda hostujícího brankáře Váradiho.

Vyrovnanání nakonec Sokol vybojoval ve 35. minutě, Jakub Záň se skvěle zorientoval před hostující brankou a dorazil míček do sítě. 2:2. Nerozhodné skóre ovšem vydrželo ke smůle pražského celku pouze pár vteřin. Od mantinelu vypálil Oliverius a poslal Karlovarské do jednobrankového vedení.

Vinohrady si v závěru zápasu vytvořily tlak a nakonec byly za svou snahu odměněny. Tři minuty před koncem posunul Linhart míček na volného Zbyňka Stuchlík a ten dal na 3:3. Jenže pak dostali hosté půl minuty před koncem možnost hrát přesilovku a početní výhodu zužitkovali pět vteřin před závěrečnou sirénou. Sobotní zápas tedy skončil těsnou a krutou porážkou pro domácí.

TJ SKV - FB Hurrican Karlovy Vary 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Skřivánek, 35. J. Záň (Skřivánek), 57. Z. Stuchlík (Linhart) - 16. Jaroš (Vavro), 19. Novotný (Černý), 36. Oliverius (Černý), 60. Černý (Macek). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:0, navíc O. Stuchlík (SKV) 5 min. Využití: 0:2. Diváci: 150.

Sestava SKV: Dejmal - Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Zezulka - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Hanák - Máca, Dolejš, Beran - Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.

Úvod čtvrtého čtvrtfinálového utkání byl divoký. Hosty poslal po 81 vteřinách do vedení Novotný, ovšem za domácí se poté v rychlém sledu prosadili dvakrát Linhart a jednou Skřivánek, a sokolové se tak rázem dostali do dvoubrankového vedení. Za Karlovy Vary ještě zkorigoval do přestávky výsledek svou trefou Vavro.

Ani jeden z týmů se ve druhé třetině nehnal moc dopředu a byli to spíše Vinohradští, kteří drželi míček na svých čepelích. Dvougólový náskok vrátil domácím na začátku druhého dějství Rychetník a ve 32. minutě využil přesilovku dělovkou pod břevno Štěpán Raiter.

Karlovy Vary tak musely po těchto inkasovaných brankách přidat a v závěru druhé části se jim podařilo dostat se zpátky na dostřel. Dva góly Klápy jako přes kopírák z téměř nulového úhlu stanovily skóre po čtyřiceti minutých - 5:4 z pohledu domácího celku.

Ani ve třetí části se hosté nepouštěli do velkého rizika a sokolové kontrolovali hru. Navíc zásluhou Hanáka a Hartmana navýšili svůj náskok a nakonec zvítězili v důležitém střetnutí 7:5. Stav série je tedy vyrovnaný 2:2 a rozhodne středeční duel, který se uskuteční na karlovarské půdě.

TJ SKV - FB Hurrican Karlovy Vary 7:5 (3:2, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 2. Linhart (O. Stuchlík), 4. Skřivánek, 8. Linhart, 21. Rychetník (Hartman), 32. Š. Raiter (Linhart), 54. Hanák (Z. Stuchlík), 56. Hartman (Skřivánek) - 2. Novotný (Nagy), 12. Vavro (Novotný), 37. Klápa (Novotný), 39. Klápa (Černý), 60. Macek (Novotný). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:0. Diváci: 135.

Sestava SKV: Dejmal - Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Lanc, Zezulka - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Hanák - Máca, Dolejš, Beran - Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.