V souboji nováčků zvítězila Ostrava

Sobotní souboj nováčků v ženské extralize skončil pro Vinohrady smutkem, když prohrály s Ostravou 4:8.

Přestože úvod utkání sokolkám vyšel na výbornou, zápas do úspěšného konce nedotáhly. Již v první minutě se Monika Petřeková poprvé prosadila, když zužitkovala svůj důraz v brankovišti a dostala balonek za záda hostující brankářky. Netrvalo ale dlouho a Ostrava otočila zápas. Nejprve vyrovnávala v páté minutě Kovalská a vedoucí branku vstřelila o minutu později Theuerová. Další branky se diváci dočkali až o deset minut později, kdy se díky nedorozumění na vinohradské lavičce prosadila Škopková z rychle rozehrané standardní situace. Naposledy se za domácí Máčilovou zavlnila síťka v osmnácté minutě, kdy už na 1:4 zvyšovala Némethová.

Do druhé třetiny nastoupila do domácí branky Obselková, jenže hráčky Bonusie ji přivítaly gólem už během 39 vteřin. Následovala přesilová hra Vinohrad, ve které měla mnoho šancí jak Petřeková, tak Zajíčková, ani jedné se však nepodařilo přesně zakončit mezi tyče. Po přesilovce následovala slabá chvíle v domácí obraně a toho využila ostravská Kalnayová a zýšila na 1:6. Sokolky se během pár okamžiků oklepaly a usadily se na hostující polovině. Držení balonu se vyplatilo a Petřeková přidala svůj druhý gól v utkání. Následně dostala Ostrava výhodu přesilové hry, paradoxně to Vinohradům pomohlo a Kouřilová v hostující svatyni si připsala několik skvělých zákroků. Po uplynutí oslabení šly Vinohrady po chvíli opět do čtyř, ale ani tuto nabídku Bonusie nevyužila, a tak se do třetího dějství vstupovalo za stavu 2:6.

Třetí třetina začala náporem domácích hráček, které se mermomocí snažily snížit a vyrovnat. Ve čtyřicáté páté minutě našla Tvrzniková osamocenou Reichovou před bránou, ta se nemýlila a snížila na 3:6 z pohledu domácích. Posléze byla vyloučena hráčka z Ostravy, sokolkám se však tato přesilová hra vůbec nepovedla a dokonce inkasovaly, kdy po samostatné akci kompletovala Némethová hattrick. Na reparát přesilovky, který přišel o několik minut později, se Vinohrady již připravily lépe a opět díky souhře Tvrzniková – Reichová byla vykřesána jiskřička naděje pro domácí, kterou ale následně zhasla Kiecková minutu a půl před koncem, když pečetila do odkryté branky vítězství Bonusie 8:4.

TJ X3M Sokol Král. Vinohrady – FBC ČPP BONUSIA Ostrava 4:8 (1:4, 1:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Petřeková, 35. Petřeková (Tvrzniková), 45. Reichová (Tvrzniková), 55. Reichová (Tvrzniková) – 5. Kovalská (Viciánová), 6. Theuerová (Némethová), 16. Škopková (Kalnayová), 18. Némethová (Kadlecová), 21. Némethová (Kovalská), 29. Kalnayová (Nguyenová), 46. Némethová, 59 Kiecková (Kalnayová). Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci:  81.

Sestava SKV: Máčilová (21. Obselková) – Batíková (C), Komorousová, Lehutová, Strejcovská, Samake, Hrdinová, Plecitá - Vacínová, Zajíčková, Valášková – Reichová, Petřeková, Tvrzniková - Čermáková, Kuhnová, Müllerová. Trenéři:  Jiří Kysel a Vilém Svoboda.