Vedení 5:1 v neděli nestačilo, semifinále se na Vinohrady přesune za stavu 1:1

Podruhé za sebou dokázali boys v play off 1. ligy zvítězit v prodloužení a semifinálovou sérii s Black Angels načali vítězstvím 5:4. Rozhodující trefu obstaral Zbyněk Stuchlík. Také nedělní duel spěl k dobrému konci, ale sokolové neudrželi čtyřbrankové vedení a nakonec prohráli 8:9.

Žádná vyčkávaná, oba týmy hned od začátku začaly střílet branky. Jako první se vedení ujali domácí zásluhou Píchy. O osm minut později na druhé straně využil přesilovku Skřivánek a srovnal. Střelecky aktivnější byli v úvodní části Vinohradští, přesto to byl opět domácí celek, který se dostal podruhé do vedení, tentokráte prostřelil Buchtu Melíšek. Vedení Black Angels však trvalo necelou minutu, když se na druhé straně prosadil Linhart.

Ve druhé části se premiérově dostalo do vedení také SKV, ale bylo to rovněž pouze na pár desítek sekund, příčemž přestřelka pokračovala dál. Linhart pak ve 37. minutě nevyužil nájezd a po dvou třetnách tak svítilo na ukazateli nerozhodné skóre 4:4. Ve třetí části 168 diváků v Čakovicích gól nevidělo, a proto Vinohradské čekalo druhé prodloužení v řadě. A stejně jako ve Varech, i teď se sokolové radovali z vítězné trefy, kterou v čase 63:57 obstarali bratři Stuchlíkové.

„Dnes bylo utkání velice takticky svázané. Soupeř ukázal, proč vyhrál čtvrtfinále v nejkratším možném čase,“ zhodnotil úvodní zápas semifinálové série vinohradský asistent Miroslav Purkrábek. SKV se tak v sobotu ujalo vedení 1:0 na zápasy.

Black Angels - TJ SKV 4:5 (2:2, 2:2, 0:0 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 1. Pícha (M. Boček), 13. Melíšek (Ludvík), 33. Moravec (Havránek), 39. Nachtmann (Kopecký) - 9. Skřivánek (O. Stuchlík), 14. Linhart (D. Záň), 29. Hartman (Š. Raiter), 40. Linhart (Z. Stuchlík), 64. Z. Stuchlík (O. Stuchlík). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 168.

Sestava: Buchta - Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Lanc, Zezulka - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Hanák - Máca, Dolejš, Beran - Šneberger, Kapucián. Trenér: Michal Pazdera.

I v neděli se hrálo ve stejný čas na stejném místě, tedy od 18 hodin v Čakovicích. Tentokráte první polovina zápasu patřila hostům. Vinohrady v úvodním dějství nasázely do domácí branky pět zásahů a vedly 5:1. Dva góly v první třetině vsítil Linhart. Domácí pak sice snížili, ale čtyřgólový náskok Vinohradským vrátil v polovině zápasu Hanák. Vedení 6:2 tak dávalo sokolům velkou naději na zisk druhého bodu v sérii.

Jenže Black Angels pak předvedli velký obrat. Ještě ve druhé třetině zasypali brankáře Buchtu několika střelami, Renčín zkompletoval v prostřední dvacetiminutovce hattrick a černí andělé i díky třem trefám v rozmezí dvou minut srovnali na 6:6. Také první polovina závěrečné třetiny vyšla lépe domácím. Bývalý hráč SKV Renčín přidal čtvrtou trefu a k tomu ještě další dvě asistence a jeho tým směřoval za stavu 9:6 za vyrovnáním série.

Vinohradští ještě duel zdramatizovali. V 54. minutě si míček do vlastní sítě srazil Nachtmann a 25 vteřin před koncem využil hru v šesti ke skórování Skřivánek. Domácí už ovšem těsné vedení udrželi a série je tak po prvních dvou zápasech na hřišti soupeře vyrovnaná 1:1.

„Jsme nadšeni ziskem jednoho bodu z nedobytné čakovické pevnosti. Máme o jeden bod více, než jsme před víkendem očekávali. Zatím se v sérii hraje nádherný technický florbal. Těšíme se na domácí zápasy. Děkujeme našim SKVělým fanouškům za podporu. Věříme, že na domácí zápasy jich dorazí ještě více,“ řekl po utkání kouč SKV Michal Pazdera. Odvety se hrají už tento týden v Rieger aréně.

Black Angels - TJ SKV 9:8 (1:5, 5:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 13. M. Boček (J. Boček), 28. Renčín (M. Boček), 34. J. Kopecký (J. Hněvkovský), 38. Renčín ( Ludvík), 38. Renčín, 40. J. Boček (Renčín), 41. Renčín (M. Boček), 44. J. Boček (Renčín), 52. M. Boček (Renčín) - 8. Linhart (O. Stuchlík), 10. Linhart (O. Stuchlík), 15. Z. Stuchlík (Linhart), 16. Hartman, 19. Rychetník (Z. Stuchlík), 30. Hanák (O. Stuchlík), 54. Nachtmann (vlastní), 60. Skřivánek (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 170.