Vedení po první třetině nestačilo. SKV prohrálo na půdě mistrovské Boleslavi

Vinohrady prohrály v dohrávce 2. kola Tipsport Superligy na hřišti úřadujícího mistra Mladé Boleslavi vysoko 3:12. Přesto úvod zápasu nevypadal pro žlutočerné špatně. Po první třetině dokonce sokolové vedli 2:1. Od poloviny duelu už však dominovali domácí.

Začátky zápasů sokolům v nové sezoně vycházejí. Počtvrté z pěti případů se podařilo Vinohradským dostat se do vedení. Tentokráte se o to zasloužil Jan Hanák, který byl na konci rychlé kombinace první lajny. O rychlou odpověď se na druhé straně postaral Natov, který srovnal na 1:1.

Přesto odcházeli do šatny spokojenější hosté. Vedení 2:1 zařídil 50 vteřin před první sirénou Jelínek. Mladá Boleslav ve druhé třetině zlepšila svůj výkon a začala střílet branky. Obrat na 3:2 pro domácí obstarali Gruber s Natovem. Ještě před polovinou zápasu dokázali sokolové udržet krok, když Martin Rossi srovnal na 3:3.

Jenže pak střílelo góly pouze jedno mužstvo a boleslavský brankostroje se nakonec zastavil na číslovce 12. Jiří Curney zapsal osm bodů za tři góly a pět asistencí, sekundoval mu Jan Natov, jenž nasázel pět branek a přidal dvě asistence. Sokolové prohráli na hřišti úřadujícího mistra 3:12, výkon v první polovině zápasu ovšem je pozitivem.

„Zápas probíhal podle našich očekávání. Soupeř minimálně o třídu lepší. Mrzí nás třetí třetina, kdy už nám nefungovala obrana. Také mrzí proměňování šancí, kterých bylo dost na více vstřelených branek. Děkujeme Mladé Boleslavi za zápas ve skvělé atmosféře a také za spoustu zkušeností,“ zhodnotil zápas kouč Michal Pazdera.

Technology Florbal MB - TJ SKV 12:3 (1:2, 5:1, 6:0)

Branky a nahrávky: 19. Natov (Curney), 26. Gruber (Pluhař), 27. Natov (Curney), 29. Bína (Natov), 32. Natov (Curney), 33. Řehoř (Kadlec), 43. Natov (Curney), 46. Curney (Natov), 52. Natov (Curney), 55. Curney (Bína), 57. Pluhař (Šlechta), 58. Curney (Zakonov) – 18. Hanák (Linhart), 20. Jelínek (Houra), 28. Rossi (Harnesk). Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1080.

Sestava SKV: Dejmal (41. Mazák) - O. Stuchlík (C), Hanák, Jelínek, Houra, Rychetník, Kachnič, Suchý - Linhart, Z. Stuchlík, Hájek - Hartman, Harnesk, Vnuk - D. Záň, J. Záň, Rossi - Šimík, Beran. Trenér: Michal Pazdera.