2482_Daniel_Gartner_SKV_Ceska_Lipa.JPG

Veledůležitá výhra! Sokolové proti České Lípě udrželi těsný náskok

Sokolové to zvládli! V předposledním domácím utkání v základní části Livesport Superligy přetlačili Českou Lípu 5:4 a udělali výrazný krok směrem k play off. To ale zatím na sto procent jisté nemají. Vinohradští položili základ výhry v prvních dvou třetinách, po kterých vedli 4:0. Českolipští se pak vrátili do zápasu a závěr zdramatizovali, domácí si ovšem triumf vzít nenechali. Hattrickem se blýskl Daniel Gärtner.

Vinohrady v zápase s Českou Lípou těžily ze skvělé první třetiny. Po úvodním oťukávání si postavil míček ke standardce Daniel Gärtner a bez váhání vypálil na zadní tyč. O chvíli později natáhl ke střele z dálky kapitán Jan Procházka. Brankář Lípy Daniel Jukl sice předvedl proti tomuto pokusu zákrok, míček se ale obloučkem snesl do branky. A ihned po buly se po bleskové spolupráci australských dvojčat prosadil Daniel Gärtner. Gólu předcházela sporná situace, na kterou si českolipská lavička vybrala coach challenge. Hosté reklamovali ruku Matěje Horáka, jenže rozhodčí onen moment na videu dostatečně nerozklíčovali, a tak zůstalo z důvodu neprůkaznosti záběru zůstalo platné rozhodnutí z hrací plochy.

Ve druhé části Česká Lípa přidala a ostřelovala branku výborně chytajícího Mikuláše Futschika, žádná šance se však neujala. A tak přišel další trest na opačné straně. V polovině zápasu Daniel Gärtner utíkal po mantinelu směrem k hostující brance a pokusem na přední tyč zaskočil českolipského gólmana. Ten po čtvrté brance opustil brankoviště a přenechal místo Janu Dvořákovi. Dvořák držel čisté konto až do 43. minuty. Mezitím se ihned po buly na začátku třetí třetiny prosadil Radek Krajcigr. A pár desítek vteřin poté využil přesilovku Tomáš Pšenička.

Pak už poprvé inkasoval Dvořák. Ivan Pergler se krásně zbavil protihráčů a umístil míček do šibenice. SKV opět odskočilo o tři branky. V závěru utkání ovšem přebrali iniciativu opět hosté. V 51. minutě se velezkušený Radim Křenek otočkou zbavil svých strážců a přišpendlil balonek pod horní tyčku. A v 56. minutě v přesilovce se Česká Lípa dostala na dostřel. Vladimír Trčka mladší vzduchem oslovil Ladislava Pekárka a českolispký talent neměl problém uklidit míček za brankovou čáru. Hosté pak zkoušeli hru v šesti, vytvořili si několik slibných příležitostí, ale SKV už zuby nehty jednogólový náskok udrželo.

Dvě kola před koncem tak má na jedenácté Black Angels náskok pěti bodů, andělé však mají o jeden zápas méně. Devátá Česká Lípa má stejně bodů jako SKV, tedy 28. „Rozhodl asi náš nástup v první třetině. To bylo přesně to, co jsme chtěli hrát. Spíš jsem zklamaný z toho, jak vypadala druhá třetina, kde jsme úplně přestali hrát. Přizpůsobili jsme se tempu Lípy a způsobilo to, že jsme přišli do třetí třetiny ne úplně zkoncentrovaní. Třetí část už byla divočina,“ zhodnotil zápas trenér SKV Jan Kapucián.

„Výhra nám pomůže směrem k našemu cíli, kterým je předkolo play off, na druhou stranu to zatím nemusí vůbec nic znamenat. Máme před sebou ještě dva zápasy, oba budeme chtít zvládnout, abychom svůj osud měli ve vlastních rukách a nemuseli se spoléhat na někoho jiného,“ dodal Kapucián. SKV se v neděli představí na půdě Mladé Boleslavi a o týden později zakončí základní část domácím střetem s Libercem. K definitivní jistotě play off postačí zisk čtyř bodů nebo zaváhání Black Angels.

TJ Sokol Královské Vinohrady – FBC Česká Lípa 5:4 (3:0, 1:0, 1:4)

Branky a nahrávky: 6. D. Gärtner, 12. Ja. Procházka (P. Hájek), 12. D. Gärtner (T. Gärtner), 30. D. Gärtner (T. Gärtner), 43. Pergler (Bajko) – 41. Krajcigr, 42. Pšenička (Křenek), 51. Křenek (Kopič), 56. Pekárek (Trčka). Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 136.

Sestava SKV: Futschik - Čuda, Araks, Martan, Bajko, Jiří Procházka, Jan Procházka (C) - Horák, D. Gärtner, T. Gärtner - Pergler, Pužman, Trojáček - Keller, Z. Stuchlík, Hájek - Pinkas. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.