Velkolepé drama s vítězným koncem pro SKV! Boys jsou v semifinále 1. ligy

Na západě Čech prohrávali v rozhodujícím pátem utkání už 3:7, přesto dokázali sokolové srovnat a v prodloužení obrat dokonali. Po vítězství 9:8 tak ovládli celou sérii s Karlovými Vary a mohou se těšit na semifinálové boje s Black Angels, které odstartují už o tomto víkendu.

Rozhodující pátý čtvrtfinálový zápas s Karlovými Vary se jistě zapíše do historie SKV. Úvod zápasu byl hodně divoký, Vinohradským se totiž podařilo rychle vstřelit dva góly. Nejprve se prosadil Hartman a po něm i Skřivánek. Jenže domácí bleskově duel otočili z 0:2 na 5:3, což bylo skóre po úvodních dvaceti minutých. Hattrick během první třetiny zkompletoval domácí kanonýr Klápa.

A pro sokoly bylo ještě hůře. Ve 24. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Zeman a pak přidal svou čtvrtou trefu v utkání Klápa. Domácí tak vedli o čtyři góly. Kouč Michal Pazdera reagoval výměnou brankáře. Dejmala nahradil v brance Buchta. Od tohoto momentu hosté výrazně zabrali a tlačili se před karlovarskou branku. Naději Vinohradským vystřelili Lanc s Hartmanem a o veledůležitý kontaktní gól se dvě minuty před přestávkou postaral kapitán Ondřej Stuchlík.

SKV bylo zpátky ve hře a ve třetí třetině bylo dokonce lepší. Ve 48. minutě přišla odměna. Karlovarským se nevydařila rozehrávka a z rychlé akce se prosadil Linhart - 7:7. Na koni byli tentokrát sokolové a dobré rozpoležení dokázali přetavit v ještě jeden gól. Skřivánek posunul na Hartmana a ten vsítil svůj třetí gól. Poprvé od úvodu zápasu se tak Sokol opět dostal do vedení.

Nervy drásající koncovka zápasu pokračovala. Tentokrát museli dotahovat domácí, dobře chytajícího Buchtu však ne a ne prostřelit. Povedlo se to až pět minut před koncem Horkému, který tedy srovnal na 8:8 a nasměroval duel do prodloužení, jelikož se oba týmy v závěru už do většího rizika nepouštěly. Po 11 vteřinách nastavení rozhodl Hanák a vystřelil Vinohradům vytoužený třetí bod v sérii!

„Jsme rádi za zkušenosti, které jsme v této sérii získali. Byla to tvrdá, ale korektní série. Plná zvratů. Nepostoupil lepší tým, ale ten šťastnější. Děkujeme soupeři za celou sérii. Také našim fanouškům za podporu v celé sérii. Bylo důležité, že nám věřili i za nepříznivého stavu,“ prohlásil po utkání kouč vítězů Michal Pazdera. Semifinálová série s Black Angels se hraje už v sobotu a v neděli na Podvinném mlýně.

FB Hurrican Karlovy Vary - TJ SKV 8:9 (5:3, 2:3, 1:2 - 0:1) po prodl.

Branky a nahrávky: 10. Klápa (Šnajdr), 14. Vavro (Horký), 15. Šnajdr (Oliverius), 17. Klápa (Vavro), 20. Klápa (Mandler), 24. Zeman (Klápa), 30. Klápa (Mandler), 55. Horký (Černý) - 2. Hartman (Skřivánek), 5. Skřivánek (Rychetník), 17. Hanák (Lanc), 30. Lanc (Hartman), 33. Hartman (Dolejš), 38. O. Stuchlík (Linhart), 48. Linhart (Z. Stuchlík), 53. Hartman (Skřivánek), 61. Hanák (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Novosad, Müller. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 230.

Sestava: Dejmal (30. Buchta) - Rychetník, Š. Raiter, O. Stuchlík (C), D. Záň, Jelínek, Lanc, Zezulka - Skřivánek, Hartman, J. Záň - Z. Stuchlík, Linhart, Hanák - Máca, Dolejš, Beran - Šneberger. Trenér: Michal Pazdera.