Víkend Ladies: Vysoká výhra nad Texasem a pak druhá porážka v sezoně

Tři body vybojovaly o uplynulém víkendu svěřenkyně trenéra Jonáše Sigla. Ladies nejprve deklasovaly Texas 12:3. V neděli si však nedokázaly odvézt ani bod z Týna nad Vltavou, kde prohrály těsně 1:2. V tabulce 1. ligy i nadále zůstávají na vedoucí příčce.

Vstup do utkání s Texasem byl ze strany Vinohrad skvělý. Sokol se v rozmezí sedmé a osmé minuty prosadil hned třikrát. Skóre otevřela Bursová a další branky přidaly Kylarová s Dobisíkovou. Té se střelecky velmi dařilo a připsala si v utkání čtyři přesné zásahy.

Trenéři před druhou třetinou za stavu 3:1 pro SKV sáhli ke stažení hry na dvě pětky. To mělo za následek, že Vinohrady definitivně rozhodly o své výhře. Po dvou třetinách vedly bezpečně 8:3 a v závěrečné dvacetiminutovce ještě zpečetily vítězství dalšími čtyřmi trefami.

Kromě Dobisíkové se v dobrém světle uvedla také nová posila ženského áčka z Ivanti Tigers Nikola Hamerníková. SKV vyhrálo na půdě Texasu vysoko 12:3. „Střídali jsme slabší pasáže s těmi kvalitnějšími. V určitých částech zápasu nám to tam příjemně napadalo a ulehčilo to utkání,“ zhodnotil duel trenér Jonáš Sigl.

FBC Texas Longhorns - TJ SKV 3:12 (1:3, 2:5, 0:4)

Branky a nahrávky: 15. Jílková (M. Černá), 30. Blovská (Kadlecová), 36. Vránová (Blovská) - 7. Bursová (Žižková), 7. Kylarová (Kalistová), 8. Dobisiková, 23. Dobisiková (Hamerníková), 25. Dobisiková (Vejvodová), 28. Trunečková (Vejvodová), 28. Vejvodová (Hamerníková), 32. Hamerníková (Sladkovská), 41. Dobisiková (Hamerníková, 49. Skalická (Bartošová), 49. Kylarová, 53. Vejvodová. Rozhodčí: Kubát, Čech. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 30.

Sestava SKV: Kuchyňková - Šádková, Skalická, Sladkovská, Hamerníková, Kutnarová, Bartůňková - Vejvodová, Dobisíková, Trunečková (C) - Bursová, Žižková, Bartošová - Kylarová, Kalistová, Kytková. Trenér: Jonáš Sigl.

Zatímco sobotní střetnutí vyšlo Ladies střelecky skoro na jedničku, nedělní střetnutí bylo naprostým opakem. Dobrý vstup do zápasu sice potvrdila Kalistová, ale to bylo naposledy, kdy se Vinohrady radovaly ze vstřelené branky. Po první třetině se šlo do šaten za stavu 0:1.

Ačkoliv se SKV i nadále dostávalo do slušných příležitostí, branky už střílely pouze domácí hráčky. Ve 36. minutě bylo srovnáno a ve 45. minutě šel Týn do vedení. Vinohrady se hnaly za vyrovnáním, ale spálily všechny nadějné šance. Proto domácí ubránily těsnou výhru 2:1.

„Potřebovali bychom asi tisíc dalších šancí na vstřelení vyrovnávací branky. Proti nahecovanému soupeři to dnes nebylo opravdu jednoduché. Gratulujeme Rudým Dračicím a těšíme se na brzkou odvetu,“ řekl po prohraném utkání asistent trenéra Pavel Doubek. SKV se s Rudými Dračicemi utká už za 14 dní znovu, tentokráte v Rieger aréně.

Rudý Dračice Mladých nadějí Týn - TJ SKV 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 36. Hašlová (Šímová), 45. Šímová (Paďourková) - 7. Kalistová (Bartůňková). Rozhodčí: Harman, Mareš. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Diváci: 85.

Sestava SKV: Kuchyňková - Šádková, Skalická, Sladkovská, Jiříčková, Kutnarová, Bartůňková - Vejvodová, Hamerníková, Dobisíková - Trunečková, Žižková, Bartošová - Kylarová, Kalistová, Kytková. Trenér: Jonáš Sigl.