Víkend v Pardubicích skončil pro SKV 7. místem

Poslední prověrka před sezonou skončila pro SKV 7. místem. Jak to o víkendu v Pardubicích probíhalo?

V prvním utkání SKV nastoupilo proti domácím Pardubicím a dalo se tedy očekávat, že to nebude ani trochu lehký vstup do turnaje. Vinohrady však chtěly ukázat, že v nadcházející sezóně budou chtít hrát o příčky zaručující play off. SKV v utkání vedlo již 4:1, ale výpadek během druhé třetiny znamenal postupné vstřelení hned šesti gólů Pardubic a domácí zápas otočili ve svůj prospěch. V závěru utkání se ještě Sokolové tlačili za vyrovnáním, což se také povedlo, ale Perníkářům se podařilo vstřelit ještě jednu branku a připsali si tak po úvodním utkání tři body do tabulky po výhře 8:7.

Ve druhém zápase čekal na Vinohrady asi nejtěžší soupeř na turnaji – Bulldogs Brno –  a většina utkání podle toho také vypadala. SKV se podařilo vstřelit první branku v utkání, avšak to bylo to poslední, co Buldoci extraligovému nováčkovi dovolili. Sokolové hráli vyrovnané utkání, ale dopláceli na fatálně špatné zakončení.  Oproti tomu Brňané postupně vstřelili šest branek a zaslouženě si tak odnesli tři body za vítězství 6:1.

Již v osm hodin ráno nastoupili vinohradští k nedělnímu utkání proti FBC Ostrava a opět se jim podařilo vstřelit první branku utkání. Poté ale přišel ze strany Vinohrad totální útlum a ostravští začali trestat. Během první  třetiny nasázeli šest gólů a bylo po zápase. Ve druhém dějství nepadl žádný gól a ve třetí třetině oba týmy přidali po jednom gólu, zápas tak dospěl k vítězství Ostravy 7:2.

Krátce po poledni pak nastoupilo SKV proti partnerskému týmu z první ligy - Spartaku Pelhřimov. První třetina v nafukovací hale Jablotron byla ještě výsledkově vyrovnaná, ale poté Vinohrady začaly ukazovat svou kvalitu a Spartaku nasázely jedenáct branek. V utkání o sedmé místo tak SKV vyhrálo 11:4. Do vypuknutí extraligové sezony zbývá už jen několik dní!