Víkendová přetahovaná vyzněla lépe pro Pardubice

SKV Boys utrpěli dvě kruté porážky od svého rivala v play down extraligy. Oba duely rozhodl opět jen jeden gól a tentokrát se dvakrát radovaly Pardubice.

Po víkendu v Pardubicích se série play down přesunula na Vinohrady. V sobotu se domácím povedl vstup do utkání. Jako první se v šanci ocitl Renčín, po něm Zezulka a Dolejš, ani jeden z nich ale nemířil přesně mezi tři tyče. V páté minutě se dvakrát prosadil Rossi, uznán mu byl ale jen jeden gól, jelikož prvního docílil až po odpískání faulu. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat a během půl minuty slavil první gól Pardubic Škeřík. O minutu později šly Pardubice do vedení zásluhou Teichmana a nic na tom nezměnila ani přesilovka Vinohrad. V průběhu třetiny se oba týmy přetahovaly o míček a snažily se prověřovat gólmana soupeře. Míček za Levínského ale po srdnatém úniku nedostal Králík a ani Bína. Naopak na straně hostů se prosadil Krajcigr, který nachytal Weissgärbera nepozorného na bližší tyčce. Poslední minuta třetiny přinesla ještě jeden gól do pardubické sítě. Štěpán Raiter včas zneškodnil nebezpečnou akci hostů a posouval míček na Ondřeje Stuchlíka, který ještě před sirénou snižoval na rozdíl jedné branky.

Start prostředního dějství opět patřil SKV. Ve velké šanci se ihned po buly ocitl Zbyněk Stuchlík, svou ojedinělou nepřesnou nahrávkou ale nenašel ani jednoho svého spoluhráče z útoku. Pardubice si sice pořádně na míček sáhly až po dvou a půl minutách, Mrkos v brance se ale měl co ohánět. Po šesti minutách hry se mohl radovat po nechytatelné střele Mareš, který zakončoval pohlednou akci celé lajny. Zaúřadovalo ale poněkud neobvyklé pravidlo – dáš a hned dostaneš. Situaci 2 na 2 s přehledem vyřešili Teichman s Burianem a hosté opět odskočili do hubeného vedení. V polovině třetiny byl faulován Nigrin, domácí s přesilovkou však nenaložili podle svých představ. Necelé tři minuty před koncem třetiny byl na trestnou lavici poslán Brychta a domácí měli možnost srovnat i pomocí nájezdu. Ten zůstal ale neproměněn a diváci sledovali další přesilovou hru Vinohrad. Ta sice nebyla nijak pohledná, gólu se však SKV dočkalo díky Renčínovi. A opět přišla euforie z vyrovnání a nepozornost domácích, kterého Pardubice využily nejlepším možným způsobem. 25 sekund před koncem prostřední části poslal svůj tým zpět do vedení Lisa.

Závěrečné dějství opět nabídlo bleskové šance domácích, Levínský byl ovšem vždy na správném místě. Vytažené napadání Renčína a Zbyňka Stuchlíka neslo své ovoce a do šance se dostal Gregor, ten ale pálil nepřesně. Po zmatku ve střídání hasil velkou příležitost hostů Houra, za svůj zákrok byl poněkud sporně vyloučen a Pardubice přesilovou hru využily. SKV však dál dobývalo branku Levínského a deset minut před koncem se to povedlo Rossimu, který střelou od mantinelu nachytal hostujícího brankáře na švestkách. Na dostřel se domácí drželi ale pouhých 20 vteřin. Po tak krátké době totiž Pardubice opět odpověděly a Teichman zkompletoval hattrick. Do hry vrátil domácí Gregor, který devět minut před koncem opět snižoval na jednobrankový rozdíl. Času tedy bylo dost a příležitostí taky. Na výsledku však nic nezměnila ani přes dvě minuty dlouhá hra bez brankáře. Ke konci utkání ještě ke smůle domácích byl na pět minut vyloučen Ondřej Stuchlík, kterému dle jeho slov při dobíhání „vyklouzla“ hokejka směrem k míčku, který pardubičtí směřovali do odkryté branky.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokol PPAS Pardubice 6:7 (2:3, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 5. Rossi (Svoboda), 20. Stuchlík O. (Raiter Š.), 27. Mareš (Zezulka), 40. Renčín, 51. Rossi, 52. Renčín (Gregor) - 6. Škeřík (Krajcigr), 7. Teichman (Ďopan), 18. Krajcigr (Formánek), 27. Teichman (Burian), 40. Lisa (Šťastný), 47. Zozulák (Burian), 51. Teichman (Ďopan). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1 + Ondřej Stuchlík 5:3. Využití: 1:1. Diváci: 260.

Sestava SKV: Weissgärber (od 2. třetiny Mrkos) – Nigrin, Rossi, Stuchlík O., Raiter Š., Houra, Zezulka, Záň – Gregor, Dolejš, Svoboda (C), Bína, Stuchlík Z., Renčín, Mareš, Králík, Raiter M., Konečný, Beran. Trenér: Jan Pazdera.

Přetahovaná, která je v této sérii na zápasovém pořádku, pokračovala i v neděli. Do vedení šli opět jako první domácí zásluhou spolupráce Stuchlík – Stuchlík. Skvělou akci celé lajny zakončoval po křižné nahrávce Zbyňka Ondřej. O dvě střídání později se opět rozvlnila síťka za Levínském po projektilu Bíny, který dokončoval práci Zbyňka Stuchlíka a Renčína. Domácí si vytvořili tlak, který mohl využít Mareš, ten ale neseřídil. Snížení se hosté dočkali díky Krajcigrovi, ten zužitkoval dlouhý pas z obrany až na velké brankoviště a nadvakrát překonal Weissgärbera. Nahrávky všeho druhu na druhé straně předváděl Zbyněk Stuchlík a jednou takovou citovkou nepohrdl Bína a poslal domácí opět do dvoubrankového vedení. Že dokáže být Zbyněk na hřišti úplně všude, dokázal o tři minuty později, kdy bohužel nedovoleným zákrokem na Krajcigra likvidoval ztrátu balonku svého dvojčete. Pardubice s početní výhodou dokázaly naložit úspěšně a vinohradský útočník byl předčasně propuštěn z trestné lavice. Za pár okamžiků byl faulován kapitán Svoboda a i domácí si zahráli přesilovku. Ta sice vypadala velmi slibně – Levínský byl zasypán několika střelami z holí všech pěti hráčů, ani jeden z nich ale nedokázal propasírovat míček až za brankovou čáru.

Na srovnání si Pardubice musely počkat až do času 25:14, kdy mazal ztrátu kapitán Brychta. Vinohrady byly nadále velmi nebezpečné v útočném pásmu, kupily ale i chyby v obraně. Hosté však při pokusu o strhnutí vedení na svou stranu vždy pohořeli na jistém Weissgärberovi. Naplněnou halu poté rozjásal Gregor, který ve spolupráci s Renčínem využil odložené vyloučení pardubických. Následně byl vyloučen Králík a domácí velmi dobře přečkávali oslabení. Při pokusu o vyvezení balonku byl nedovoleně sražen Nigrin a síly se na několik okamžiků vyrovnaly. Hra 4 na 4 se lépe povedla hostům a zásluhou Ďopana opět vyrovnali. Poprvé v utkání do vedení poslal Pardubice minutu a půl před druhou sirénou Krajcigr.

Opět srovnaný účet byl během dvou minut poslední periody. Zezulka po mantinelu posouval na nehlídaného Matěje Raitera, jehož střelu zametl do branky Mareš. Hráči SKV pokračovali ve velmi obětavé hře a blokovali mnoho soupeřových střel, díky čemuž se dostávali i do rychlých a neúspěšných brejků. Necelých osm minut před koncem třetí části byl vyloučen Mareš a Pardubice využily i druhou svou početní výhodu. Po oslabení se vinohradští opět vrhli do útoků. Gregorův bekhend si pohlídal Ďopan a dorážku Renčína jen tak tak vytěsnil Levínský. Po této akci ale přišel, tento večer už pátý, gól z hole Krajcigra. Domácí sáhli po oddechovém čase a Weissgärber po deseti vteřinách odběhl na střídačku. Power play se domácím vyplatila a hattrick zkompletoval Bína. Namotivovaní hráči SKV se dál zběsile pouštěli do útoků, a napětí v hale se dalo krájet. Pardubice se snažily vyhazovat míček, nikdy se ale nepřiblížily brance. Půl minuty před koncem třetiny však Krajcigr vystihl nahrávku Vinohrad a hnal se s Lisou na prázdnou branku, kterou se snažil bránit Ondřej Stuchlík. Ze střídačky se na své působiště vrhnul Weissgärber, bohužel pro domácí mu chybělo pár centimetrů, aby míček vytěsnil mimo nebezpečí. Poslední slovo ale měli i tak domácí. 11 vteřin před koncem utkání už jen kosmeticky, ke smutku všech vinohradských, upravoval Gregor…

Sérii na 4 vítězné zápasy mají lépe rozehranou Pardubice a už zítra mají první matchball na domácí půdě. Vinohrady však nejednou obrátily ztracenou sérii ve svůj prospěch, povede se jim to i nyní?

TJ Sokol Královské Vinohrady - Sokol PPAS Pardubice 7:8 (3:2, 1:3, 3:3)

Branky a nahrávky: 5. Stuchlík O. (Stuchlík Z.), 7. Bína (Stuchlík Z.), 11. Bína (Stuchlík Z.), 29. Gregor (Renčín), 42. Mareš (Raiter M.), 57. Bína (Stuchlík Z.), 60. Renčín (Králík) - 9. Krajcigr (Šťastný), 14. Krajcigr (Zozulák), 26. Brychta (Burian), 33. Ďopan, 39. Krajcigr, 54. Krajcigr (Burian), 56. Krajcigr (Lisa), 60. Lisa (Krajcigr). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:2. Diváci: 238.

Sestava SKV: Weissgärber – Nigrin, Rossi, Stuchlík O., Raiter Š., Houra, Zezulka, Záň – Gregor, Dolejš, Svoboda (C), Bína, Stuchlík Z., Renčín, Mareš, Králík, Raiter M., Konečný, Beran. Trenér: Jan Pazdera.