Víkendový Memoriál přinesl pro Vinohrady třetí místo

Vinohrady si z Memoriálu Honzy Civína odnášejí třetí příčku a hromadu zkušeností. Jak vypadaly dva nedělní boje v semifinále a následně v zápase o třetí místo?

Už před semifinále bylo jasné, že SKV čeká konečně tvrdá extraligová zkouška. Mladá Boleslav nabitá hvězdami byla takovou druhou florbalovou maturitou, u které v konečném zúčtování Sokol příliš neobstál.

První třetina byla z pohledu Vinohrad velmi dobrá, dařilo se úspěšně bránit a vinohradští si vypracovali i dost gólových šancí. Boleslav byla však ta, která po většinu času tvořila hru. Po krásných nahrávkách z první následovala střelba, kterou likvidovala buď obrana nebo čarující Weissgärber v brance. Boleslavi se podařilo přeci jenom vstřelit dva góly z velkého tlaku na bránu, ale SKV zásluhou Michalíka korigovalo na 1:2.

Druhá třetina však pro SKV nezačala vůbec dobře, dva rychlé góly během minuty a půl znamenaly útlum v obranné činnosti a soupeř začal trestat každou chybu! Boleslav spustila kanonádu, kterou ukončila až siréna druhé třetiny, po které svítil na světelné tabuli stav 1:6.

Třetí třetina už se nesla ve velkém tlaku boleslavských hráčů a Vinohrady už ze sebe dolovaly maximum, aby zápas skončil co nejmenším rozdílem. Michal Smutný dokázal vstřelit druhou branku SKV, ale bohužel k nějakému většímu vzepětí to nevedlo. Dalším pěti brankám už Vinohrady zabránit nedokázaly, a tak semifinálové utkání skončilo nepříznivě 2:11. SKV si ovšem odneslo mnoho zkušeností a je jasné, že v Riegerových sadech se bude muset do začátku sezóny ještě hodně dřít!

TJ X3M SKV – Billy Boy Mladá Boleslav 2:11 (1:2, 0:4, 1:5)

Branky SKV: Michalík, Smutný.

Sestava SKV: Weissgärber – Raiter Š., Rossi, Raiter M., Houra, Zezulka, Stuchlík O., Šebor, Kalina – Svoboda, Stuchlík Z., Dolejš – Bína, Králík, Mareš – Riebauer, Michalík, Linhart – Smutný, Renčín, Gregor. Trenér: Jan Pazdera.

V zápase o třetí místo Vinohrady narazily opět na Spartu, které v základní skupině podlehly těsně 3:4. Zápas tudíž sliboval silný náboj a boj až do posledních vteřin!

První třetina vypadla dost podobně jako ta v prvním utkání. SKV mělo hned několik slibných šancí, ale žádnou nedokázalo proměnit. Sparta měla také mnoho šancí, na rozdíl od Vinohrad však dokázala dvě z nich proměnit v gól, a šla tak do vedení 2:0. Poslední minuta a půl první třetiny ale patřila zcela Vinohradům. Svoboda jako správný kapitán zavelel k obratu a do přestávky se tak šlo za stavu 2:2.

Úvod druhé třetiny se SKV ovšem vůbec nevydařil, opět inkasovalo dva rychlé góly a Sparta během chvilky odskočila do vedení. Vinohrady se musely hodně nadřít, aby dokázaly srovnat na 4:4, ale povedlo se! Před koncem druhé třetiny ještě Sparta dokázala vstřelit jednu branku a do druhé přestávky tak soupeř šel lehce klidnější.

Třetí třetina se táhla v poměrně dost nízkém tempu, oba týmy už měli čtvrté utkání ve dvou dnech a na hráčích to bylo znát. Sparta se však tlačila stále více do koncovky, dokud nedosáhla kýženého výsledku v podobě šestého gólu. Vinohradští se ale rozhodně nehodlali jen tak vzdát, vytáhli poslední rezervní síly a dokázali srovnat na 6:6. Už se blížil konec utkání a vypadalo to, že se na turnaji dočkáme nájezdů, které by rozhodly o vítězi. SKV však bylo proti a dokázalo vstřelit vítěznou branku, na kterou už Sparta nedokázala odpovědět!

Vinohrady v prvním testu před extraligovou sezónou získaly nejen třetí místo, ale i mnoho zkušeností a poznatků, co je třeba zlepšit.

TJ X3M SKV – AC Sparta Praha 7:6 (2:2, 2:3, 3:1)

Branky SKV: 4x Svoboda, Smutný, Stuchlík O., Renčín.

Sestava SKV: Mrkos – Raiter Š., Rossi, Raiter M., Houra, Zezulka, Stuchlík O., Šebor, Kalina – Svoboda, Stuchlík Z., Dolejš – Bína, Králík, Mareš – Riebauer, Michalík, Linhart – Smutný, Renčín, Gregor. Trenér: Jan Pazdera.