Vinohradští doma prohráli s Českou Lípou 4:8 a v poháru končí

Sokolům se domácí zápas s Českou Lípou nevydařil. Po první třetině sice vedli 2:1, zbytek zápasu ale tahali za kratší konec a Severočeši si tak nakonec odvezli výhru 8:4, která jim zajistila postup do skupinové fáze Poháru České pojišťovny. SKV naopak v této soutěži svoje účinkování ukončilo.

Vstup do zápasu nebyl ze strany domácích zcela ideální, ale svěřenci Martian Hovořáka se z jedné inkasované branky nesesypali a ještě do konce úvodní dvacetiminutovky duel otočili ve svůj prospěch - prosadili se Hanák a Zavadil.

Jenže ve druhé části zasypala Vinohrady českolipská smršť. Hosté během sedmi minut přidali tři slepené branky. Lisa sice snížil, ale dvoubrankové vedení České Lípě vrátil kanonýr Jansa a hosté tak po 40 minutách vedli v Riegrových sadech 5:3.

SKV ve třetí třetině přidalo, zatlačilo soupeře na vlastní polovinu, jenže modrobílí skvěle využívali rychlých protiútoků k navýšení skóre. Co šance, to gól. Postupně se prosadili Ekl, Jansa a Karel. V závěru už pouze snížil po krásné střele z dálky Lisa. Na zvrat už však bylo pozdě. Česká Lípa vyhrála v Praze 8:4 a vyřadila Vinohrady z pohárové soutěže.

TJ SKV - FBC Česká Lípa 4:8 (2:1, 1:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 15. Hanák (Lisa), 20. Zavadil (D. Záň), 38. Lisa (Zavadil), 56. Lisa (Zavadil) - 7. Vlček (Jansa), 24. Veber, 27. Jansa (Slaný), 31. Vlček (Ekl), 40. Jansa (Slaný), 49. Ekl (Vondráček), 54. Jansa (Pastor), 55. Karel. Rozhodčí: Rousek, Sochůrek. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 83.

Sestava SKV: Buchta - Vnuk, Lanc (C), D. Záň, Suchý, Kubík, Totzauer - Skřivánek, Zavadil, Lisa - J. Záň, Hartman, Hanák - Burian, Mikšovský, Beran - Pecha. Trenér: Martin Hovořák.