Vinohradští otočili duel s Jaroměří a postupují do 5. kola poháru!

Muži prohrávali na půdě Jaroměře 2:3, nakonec však díky dobře zvládnuté třetí třetině vezou z východu Čech vítězství 6:4, které jim zaručilo postup do 5. kola Poháru České pojišťovny. V něm svěřenci Martina Hovořáka vyzvou Českou Lípu.

Vstup do utkání neměly Vinohrady vydařený. V 11. minutě se prosadil domácí útočník Emlar. Ještě do konce úvodní části měli hosté k dispozici přesilovku. Tu nevyužili, ale jen pár sekund po návratu domácího Hrobského se prosadil Hartman a srovnal na 1:1.

Jestliže úvodní část byla z pohledu favorita nevydařená, ta druhá byla ještě horší. SKV inkasovalo hned dvakrát a na tyto trefy domácích odpovědělo pouze zásluhou Zavadila. Po čtyřiceti minutách tak na časomíře svítil stav 3:2 pro Jaroměř.

Pak naštěstí přišla silná šestiminutovka Pražanů. Nejprve hned z první střely v závěrečné dvacetiminutovce srovnal Lisa. Za čtyři minuty poslal poprvé hosty do vedení Skřivánek a Vinohradští přidali ještě další dva zásahy. Trefili se podruhé Zavadil a Jakub Záň.

Domácí měli šance na snížení, dvougólový Emlar neproměnil trestné střílení, nakonec však hattrick zkompletoval, a to dvě minuty před koncem. Na výhře SKV už to ovšem nic nezměnilo. Vinohradští potvrdili roli favorita a po výhře 6:4 jdou v poháru dál. V 5. kole narazí na soupeře z 1. ligy Českou Lípu.

TJ Sokol Jaroměř - TJ SKV 4:6 (1:1, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. Emlar (Hofman), 26. Emlar (Kopecký), 37. Hašek (Hofman), 59. Emlar(Kubina) - 17. Hartman (J. Záň), 32. Zavadil (D. Záň), 41. Lisa (D. Záň), 45. Skřivánek (Lisa), 45:46 Jan Zavadil (Skřivánek), 47. J. Záň (Hartman). Rozhodčí: Vlček, Žofka. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1 Diváci: 137.

Sestava SKV: Buchta - D. Záň, O. Stuchlík, Lanc, Trávníček - Lisa, Hanák, Zavadil - Skřivánek, J. Záň, Hartman - Totzauer, Beran, Pecha - Mikšovský, Burian, Kubík. Trenér: Martin Hovořák.