Vinohradští sestřelili Start 11 brankami

Ačkoliv mužské áčko prohrálo první třetinu, dokázalo během druhého dějství otočit zápas, dovést ho do vítězného konce a nasázet Startu98 celkem 11 branek!

Ihned v úvodu první třetiny měly Vinohrady skvělou příležitost k otevření gólového účtu, bohužel slibně vypadající standardní situace kousek od velkého brankoviště se obrátila proti nim. Při signálu si rozehrávající neporozuměli a balonek jim vypíchl Stejskal a již v první minutě překonal Weissgärbera. To oba týmy nakoplo a začalo se hrát velmi tvrdé pražské derby, které místy vypadalo jako hokejové utkání. Na druhý gól si museli diváci počkat celých třináct minut, kdy v přesilové hře dotlačil očima balonek za brankovou čáru Pepa Mareš. Další gól na sebe nenechal tak dlouho čekat. O necelé dvě minuty později se opět prosadili hosté a to konkrétně Vašíček, který střelou k tyčce vrátil Startu98 vedení. Celkově byla první třetina velmi střelecky nabitá, o čemž svědčí i poměr střel 15:13 pro domácí celek.

Do druhého dějství vstupovaly Vinohrady s jednobrankovým mankem, které během půl minuty vymazal dělovkou z půlky kapitán Lanc. Následovala osmiminutovka, při které z hřiště téměř létaly třísky, souboj střídal souboj a důraz byl místy velmi na hranici pravidel, avšak rozhodčí vyloučili jednoho z hráčů až ve dvacáté deváté minutě. Vyloučeným byl Štyler z týmu Startu98, ale na trestné lavici moc dlouho nepobyl – Vinohradům na proměnění přesilovky stačilo pouhých šest vteřin. Přesilovkový ťukec zakončoval hezkou střelou ze středu hřiště Zbyněk Stuchlík a domácí šli poprvé do vedení. Dvoubrankový náskok zařídil domácí střelou mezi Hudcovy nohy Matěj Raiter. Ve třicáté sedmé minutě sáhli rozhodčí ke vzájemnému vyloučení a na trestnou lavici usedl Štyler po konfliktu s vinohradským Svobodou. Hra 4 na 4 se domácím povedla na výbornou! Během dvou minut skórovali hned třikrát. Poprvé se prosadil Králík, který zužitkoval nabídku ke skórování od Pepči Mareše, další gól přidal skvěle hrající Houra a o necelou minutu později poslal brankáře hostů „na párek“ Dolejš, který zavěsil pod břevno. Do konce druhé třetiny padl ještě jeden gól a to do branky domácích po střele Boubelíka. Skóre se tedy prozatím zastavilo na stavu 7:3 pro domácí.

V poslední třetině hosté zamkli Vinohrady na obranné polovině, ale do 51. minuty diváci viděli pouhých pět zásahů golmanů – čtyři úspěšné zákroky si připsal Weissgärber a jeden Hudec. Poté z ničeho nic rozvlnil síťku za Hudcem Rossi, který zvyšoval na 8:3, o čtyřicet sekund později opět snižoval na čtyřbrankový rozdíl starťácký Stejskal a za necelou minutu padl i devátý gól do hostující branky. Jeho autorem byl Honza Svoboda, který odebral balonek jednomu z obránců a svou typickou střelou tahem se nemýlil. Desítka byla na spadnutí a téměř dvě minuty před koncem ji opravdu zařídil Gregor. Domácím to ale nestačilo a tak minutu před koncem přidal ještě jedenáctý úspěšný zásah Vinohrad Dolejš.

TJ X3M Sokol Královské Vinohrady - FBC Start98 11:4 (1:2, 6:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 15. Mareš (Králík), 21. Lanc (Svoboda), 29. Stuchlík Z. (Linhart), 36. Raiter (Svoboda), 37. Králík (Mareš), 38. Houra (Králík), 38. Dolejš (Stuchlík Z.), 54. Rossi (Stuchlík Z.), 55. Svoboda, 58. Gregor (Houra), 60. Dolejš (Králík) - 1. Stejskal, 16. Vašíček (Stejskal), 39. Boubelík (Mareš), 54. Stejskal (Vašíček). Rozhodčí: Kulhánek, Michálek. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 130.

Sestava SKV: Weissgärber – Lanc (C), Rossi, Raiter, Houra, O. Stuchlík, Kovářík – Z. Stuchlík, Svoboda, Dolejš – Mareš, Králík, Smutný – Linhart, Gregor, Mucha, Šach, Kytka. Trenér: Jan Pazdera.