Vinohrady bodovaly proti Pelhřimovu

V prvním vzájemném zápasu této sezóny dokázal papírově slabší Pelhřimov nad SKV zvítězit. Vinohrady v nedělním utkání sice dokázaly Spartak porazit, ztratily ale jeden bod v prodloužení.

V úvodní třetině měly více ze hry Vinohrady. Obsazení své útočné poloviny dokázal v osmé minutě zužitkovat Zbyněk Stuchlík, kterého přesnou nahrávkou na střed našel Jan Linhart. Pelhřimov se v těchto dvaceti minutách spíše bránil, hrozil ale velmi nebezpečnými protiútoky. Ty ale zvládl zlikvidovat Ondřej Matiášek a až do konce třetiny za svá záda nepustil ani jednu střelu.

Vstup do prostřední periody se ale více povedl hostům. Během minuty a půl dokázal srovnat Libor Čech za asistence Martina Blažka. To ale bylo na dlouhou dobu vše. Brankáři na obou stranách neměli ani moc práce, jelikož drtivá většina pokusů byla zablokována jednotlivými hráči. Spartaku se ale přeci jen povedlo jít do vedení – ve 33. minutě dokázal překonat domácí obranu Václav Fučík.

První minuty třetí třetiny opět patřily gólům. Nejprve dokázal srovnat Petr Hartman a přesně o minutu později vrátil domácím vedení Jan Linhart. Velkou příležitost k navýšení vedení měli domácí hned vzápětí. Sudí nařídili standardní situaci na velkém brankovišti hostů a hostující gólman byl navíc vyloučen za zdržování hry po odhození míčku. Slibně vypadající rozehrávku ale SKV nevyužilo a stejně tak naložilo i s nabídnutou početní převahou. Časomíra pomalu odpočítávala poslední tři minuty třetí třetiny, když si Spartak vyžádal oddechový čas. To hosty nakoplo a dokonce si o pár okamžiků později došli pro faul a trestné střílení. Nařízený nájezd dokázal proměnit Václav Fučík a vyrovnaný stav vydržel až do konce hrací doby.

V prodloužení více hrozily Vinohrady a také za to byly náležitě odměněny. V čase 63:43 dokázal vstřelit vítězný gól Petr Hartman a přisoudil tak bonusový druhý bod domácím.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Spartak Pelhřimov 4:3 (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0) po prodl.

Branky a nahrávky: 8. Stuchlík Z. (Linhart), 43. Hartman, 44. Linhart, 64. Hartman (Pecha) - 22. Čech (Blažek), 33. Fučík (Poduška), 58. Fučík. Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 65.

Sestava SKV: Matiášek – Stuchlík O. (C), Rossi, Lanc, Záň D., Totzauer, Suchý, Zezulka – Stuchlík Z., Linhart, Burian, Dolejš, Pecha, Hartman, Lisa, Skřivánek, Hanák, Záň J., Beran. Trenér: Martin Hovořák.