Vinohrady díky neskutečnému obratu vrací sérii do Lípy!

Vinohrady jsou stále ve hře. Díky nedělnímu obratu, o který se postaral Zbyněk Stuchlík, se série přesouvá zpět do České Lípy, kde SKV odehraje rozhodující pátý zápas.

Sobotní střetnutí se po celou dobu vyvíjelo lépe pro hosty, kteří byli poháněni neuvěřitelnou silou – do Prahy se vydalo cca 5 autobusů nacpaných modrobílými fanoušky a bylo to hodně slyšet. Poprvé se Českolipští fanoušci mohli radovat v páté minutě, kdy začal svůj večerní gólový koncert Slaný. O minutu později byl vyloučen Houra, ale zavládlo staré známé Vinohradské přeslabení a domácí byli v početní nevýhodě nebezpečnější. Bohužel se ale neprosadili a chvíli po návratu Houry z trestné předvedl exkluzivní vikýř Milan Tichý a Lípa odskočila do dvoubrankového vedení. V deváté minutě sudí nabídli Vinohradům přesilovou hru, která se domácím moc nepovedla. Sokolové dál pokračovali v dobývání Ponomarevovy branky, ale ten je doháněl k šílenství, když postupně likvidoval všechny střelecké pokusy. Do konce úvodního dějství se SKV nechalo vyloučit ještě dvakrát a pokaždé hráli domácí oslabení velmi aktivně, čímž zabránili Lípě odskočit do tříbrankového trháku.

Prostřední část začínaly Vinohrady ve čtyřech, na trestné musel ještě odpočívat Zbyněk Stuchlík. Domácí opět přečkali oslabení bez ztráty kytičky, ale pořád se nemohli dočkat kontaktního gólu. V čase 27:18 jsme byli svědky dalšího vyloučení na straně hostů, ale sobotní večer nebyl pro přesilovky stvořený a SKV opět vyšlo naprázdno. A nikdo z Vinohradských nedokázal využít ani přesilovku ve třicáté druhé minutě. Všichni střelci si vylámali zuby na skvěle chytajících golmanech a diváci si museli počkat na gól až do 38. minuty. Po krásné akci domácích, na jejíž konci byl Svoboda, který zakončoval bohužel jen do boční sítě, následoval rychlý protiútok hostů v režii Štěpána Slaného. O minutu později tentýž muž kompletoval hattrick, když potrestal špatnou rozehrávku domácích a nedal Mrkosovi v brance pramalou šanci. V posledních vteřinách mohl vstřelit první gól SKV Ondra Stuchlík, ale Ponomarev záhadně vytáhl špičkou nohy míček z brankové čáry.

Během druhé přestávky musel domácí trenér Pazdera promluvit svým svěřencům hodně do duše, protože už v čase 41:17 prolomil střeleckou smůlu skvěle hrající Raiter a domácí byli jako vyměnění. Sokolové pálili na Ponomareva jednu střelu za druhou a zatlačili Lípu na jejich obranné polovině. Z ničeho nic však přišlo polití studenou vodou v podobě pátého gólu Českolipských. Ve 49. minutě byl vyloučen další hráč hostů a poprvé jsme byli svědky přesilovkového gólu, o který se postaral Honza Svoboda a snížil na 2:5 z pohledu domácích. Lípa však neponechala nic náhodě a Slaný přesnou nahrávkou zpoza branky v čase 51:28 připravil gól pro Marhana. Na tento gól reagovaly Vinohrady oddechovým časem a trenér Pazdera sáhl ke hře bez brankáře. Sedm a půl minuty před koncem vymyslel Linhart Svobodovi prázdnou branku a ten jí nepohrdl (3:6). Následovaly čtyři pokusy Slaného o trefení prázdné branky, ale ani jednou nebyl úspěšný a tak mohl 55 sekund před koncem zadělat na lehké drama Mareš, který už ale jen kosmeticky upravil skóre na 4:6.

TJ X3M SKV - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 4:6 (0:2, 0:2, 4:2)

Branky a nahrávky: 42. Raiter (Gregor), 50. Svoboda (Linhart), 53. Svoboda (Linhart), 60. Mareš (Lanc) - 5. Slaný (Tichý), 9. Tichý, 38. Slaný (Ponomarev), 39. Slaný, 44. Karel, 52. Marhan (Slaný). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 480.

Sestava SKV: Mrkos – Rossi, Lanc (C), Houra, Raiter, Zezulka, O. Stuchlík – Svoboda, Dolejš, Z. Stuchlík – Mareš, Smutný, Gregor – Linhart, Králík, Mucha – Kytka. Trenér: Jan Pazdera.

Vinohrady po sobotní prohře měli nůž na krku. Buď vyhrají, nebo se mohou se sezonou rozloučit. Jako první šli do vedení domácí díky střele Smutného v páté minutě. O pět minut později srovnal Slaný, ale vyrovnaný stav trval přesně 9 vteřin. Ihned po buly se do útoku vrhnul Svoboda a z rohu naslepo našel zcela nehlídaného Zbyňka Stuchlíka a ten neměl problém trefit zcela odkrytou branku. Vinohrady se dál tlačily do zakončení, ale Ponomarev chytal opět na výbornou a do konce prvního dějství zlikvidoval několik pokusů Smutného, Gregora i Houry. V šestnácté minutě Lípa opět srovnala po výstavním víku od Procházky.

Vstup do druhé třetiny se domácím vůbec nepovedl a během tří minut inkasovali hned dvě branky. V čase 26:31 byl vyloučen Zbyněk Stuchlík, ale s přesilovkami to vypadalo podobně jako včera - větší šance měl oslabený celek. Ve třicáté minutě byl vyloučen Slaný, ale ani Vinohrady se s početní výhodou nepopasovaly dobře. Následovalo další likvidování střel v podání obou brankářů, ale v čase 36:32 se prosadil v další početní výhodě Zbyněk Stuchlík a snížil na jednobrankový rozdíl. Pár vteřin před koncem se ještě snažilo několik domácích hráčů dorazit skákavý balonek za Ponomarevova záda, ale nikdo nebyl úspěšný. Do posledního dějství tak Lípa vstupovala s tenkým náskokem.

Třetí třetina slibovala obrovské drama. V úvodu dějství pálil Gregor, Rossi a kapitán Lanc, ale ani jeden z nich nebyl úspěšný. Lípa tak mohla navýšit svůj náskok a během necelých dvou minut donutila Mrkose lovit míček z branky hned dvakrát. Domácí ale nic nevzdali a v čase 47:02 skvěle umístěnou střelou snížil na 4:6 Lanc. Sokolové zmobilizovali síly a vrhli se za vyrovnáním. Ponomarev však zůstával klidný a zuby si na něm vylámali postupně všechny tři lajny domácích. V čase 56:42 si Honza Pazdera vybral oddechový čas a po této půlminutě nastopilo SKV bez Mrkose v brance. O minutu později zavelel k dokonalému obratu Zbyněk Stuchlík. Dvě minuty do konce utkání vstřelil kontaktní gól na 5:6 a o 37 sekund později se radoval z vyrovnání Králík, kterému sám Stuchlík nahrával. Už už to vypadalo na prodloužení, ale Stuchlíkovi se splašila kladiva a pouhých 24 sekund před koncem využil přesnou nahrávku od Dolejše a zajistil tak vítězství Vinohrad 7:6.

Napínavá série se vrací do České Lípy, kde se odehraje páté a rozhodující utkání. V této pozici již jednou Vinohrady v letošní sezoně byli – do pátého střetnutí se dostala i čtvrtfinálová série se Znojmem, kterou na domácí půdě úspěšně zvládli. Rozhodující zápas se odehraje ve středu 26.3.

TJ X3M SKV - FBC BRZDY CZ Česká Lípa 7:6 (2:2, 1:2, 4:2)
Branky a nahrávky: 5. Smutný (Gregor), 11. Stuchlík Z. (Svoboda), 37. Stuchlík Z. (Lanc), 48. Lanc (Svoboda), 58. Stuchlík Z., 59. Králík (Stuchlík Z.), 60. Stuchlík Z. (Dolejš) - 11. Slaný (Tichý), 16. Procházka (Motejzík), 21. Slaný, 24. Procházka (Tichý), 44. Mlejnek (Slaný), 46. Slaný (Procházka). Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 420.

Sestava SKV: Mrkos – Rossi, Lanc (C), Houra, Raiter, Zezulka, O. Stuchlík – Svoboda, Dolejš, Z. Stuchlík – Mareš, Smutný, Gregor – Linhart, Králík, Kytka – Mucha. Trenér: Jan Pazdera.