Vinohrady doma poprvé bez bodu, Riegrovy sady vyloupil Litvínov

Vinohradští si na domácí půdě neporadili s rivalem z Litvínova a prohráli 9:12. Skvělý nástup do třetí třetiny nedotáhli do konce a Litvínov si tak jako první tým v letošní sezoně odváží ze sokolovny tři body.

Domácí sokolové dobře zachytili vstup do zápasu, přesto se však strhla v úvodní třetině přestřelka. Začátek druhé třetiny naopak patřil hostům. Werner s Huličem se postarali o litvínovský obrat ve skóre a poslali svůj tým poprvé do vedení.

Vinohradským se nedařilo proměňovat jasné gólové šance a bivojové tento fakt nekompromisně trestali. Ve 28. minutě využil přesilovku kapitán hostů Jaroslav Kropáček a poslal hosty již do dvoubrankového vedení. Litvínovští pak v závěru třetiny spustili uragán. Během čtyř minuty se třikrát trefili a protože na druhé straně odpověděl jen jednou brankou Svoboda, nesli si hosté do třetí třetiny čtyřgólový náskok.

Kdo sleduje zápasy Vinohrad, musel v té chvíli stále ještě tušit, že ani čtyři góly neodradí domácí Sokol v cestě za body. Postupně se trefili Piňos, Lanc, Smutný a v 52. minutě vyrovnal po střele ze středu hřiště Pepa Mareš. Vinohradští se už už nadechovali k obratu, když v tom udeřilo na druhé straně. Ze vzduchu se do míčku trefil hostující hrající trenér Daniel Hulič a postaral se o vítěznou branku Litvínovských. Ti ještě do konce zápasu výsledek pojistili dvěma dalšími góly a stali se prvním týmem, který letos bere všechny tři body z vinohradské sokolovny.

TJ SKV - SK Bivoj Litvínov 9:12 (4:3, 1:6, 4:3)

Branky a nahrávky: 3. Lanc, 6. Svoboda (Václavík), 14. Raiter (Králík), 19. Jan Buchta (Lanc), 38. Svoboda (Lanc), 41. Piňos (Svoboda), 42. Lanc (J. Mareš), 50. Smutný, 52. J. Mareš (Raiter) - 8. Hertl (Roth), 16. Skuhrovec (Procházka), 19. Kropáček, 21. Werner, 22. Hulič, 28. Kropáček (Horák), 36. Hulič (Hertl), 38. Horák (Krejčí), 40. Černý (Kumai), 54. Hulič (Kropáček), 55. Hocelík (Werner), 58. Skuhrovec (Hocelík). Rozhodčí: Novák, Škaloud. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 130.

Sestava: Václavík (36. Kempa) - Záň, Lanc, Dolejš, Kytka, M. Mareš, Houra, Šach - Piňos (C), J. Buchta, Svoboda - Raiter, J. Mareš, Králík - Gregor, Smutný, Trčálek - Pecha, Krůšek. Trenéři: Michal Pazdera, Vilém Svoboda a Pavel Doubek.