Vinohrady - Havířov 7:6. Duel plný obratů zvládli lépe domácí

Vinohradští vedli už 3:0, hosté z Havířova však poté vstřelili pět gólů za sebou a dokonale tak zaskočili domácí tým. Sokolové se ale nevzdali, zápas otočili ve svůj prospěch a nakonec zvítězili 7:6. Po dvou zápasech tak mají na kontě plný počet bodů.

Už po 76 vteřinách hry otevřel skóre Skřivánek a poslal Vinohrady do vedení. Hra se v úvodní části přelévala ze strany na stranu, ale hosté ztroskotávali na jistém Dejmalovi. A tak přišel další gól na druhé straně. Hartman v pádu překonal Piška a zvýšil na 2:0.

V úvodu prostřední periody bylo na domácí lavičce ještě veseleji, třetí gól totiž přidal Zavadil. Jenže pak přišla otřesná pětiminutovka pro sokoly. Holeš, Vlach a Beneš se postupně postarali o vyrovnání. A bylo ještě hůře. Ve 33. minutě totiž poslal Havířov poprvé do vedení Kloza a o 30 vteřin později dal na 3:5 Bezděčík.

Otřesení domácí ihned začali dohánět náskok a důležitou kontaktní branku si připsal Lisa. Před závěrečnou třetinou tak Vinohradští ztráceli na svého soka jeden gól.

Ve 45. minutě se míček dostal na čepel kapitána Ondry Stuchlíka, který nekompromisně vymetl pavučinky a zařídil vyrovnání. Sokolové byli ve třetí třetině v laufu. Na konci 49. minuty Stuchlík poslal přihrávku na Zavadila a ten trefil šibenici Piškovy branky.

Hosté dokázali ještě jednou srovnat. Domácí nevyužili přesilovku a Kloza je za to svou druhou brankou v duelu potrestal. Gólově bohaté utkání nakonec rozhodl Lanc. V čase 56:29 využil početní výhodu a strhl definitivně vedení na stranu SKV. Hosté v závěru vrhli síly do útoku, ale o závěrečný tlak se připravili vyloučením. Vinohrady tak přetlačily Havířov 7:6.

TJ SKV - Florbal Pegres Havířov 7:6 (2:0, 2:5, 3:1)

Branky a nahrávky: 2. Skřivánek (Zavadil), 17. Hartman (Dolejš), 21. Zavadil (Lisa), 36. Lisa (O. Stuchlík), 45. O. Stuchlík (Hanák), 49. Zavadil (O. Stuchlík), 57. Lanc (Zavadil) - 21. Holeš (Třaska), 25. Vlach (Kloza), 26. Beneš (Glogar), 33. Kloza (Šimík), 33. Bezděčík (Plášek), 55. Kloza (Vlach). Rozhodčí: Pangerl, Šedivý. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 80.

Sestava SKV: Dejmal - O. Stuchlík (C), J. Záň, Lanc, D. Záň - Lisa, Skřivánek, Zavadil - Hartman, Dolejš, Burian - Pecha, Trávníček, Hanák - Totzauer, Beran. Trenér: Martin Hovořák.