Vinohrady jsou po třech kolech stále bez bodu

Vinohrady stále čekají na první body v extralize žen. Vytoužená výhra nepřišla ani proti týmu ze Střešovic.

Jedno z pražských derby v nejvyšší tuzemské soutěži začalo velmi opatrně z obou stran. První střela byla vyslána na branku domácích dokonce až v sedmé minutě. Poté se ale oba týmy oklepaly z prvotních rozpaků a pustily se do útoků. Nejdříve se prosadily hostující hráčky, kdy z dálky natáhla na střelu Brabcová a její projektil skončil až za gólmankou Máčilovou. Po chvíli Vinohrady srovnaly zásluhou Lisové, která zužitkovala nahrávku Vacínové a sklepávala do prázdné brány. Do šaten ale odcházely spokojenější střešovické hráčky, když po střele Beranové po prvním dějství vedly 2:1.

Druhá třetina začala okamžitě velmi aktivně z obou stran. Bylo k vidění mnoho akcí – všechny ale ztroskotaly na brankářkách obou týmů, které v této třetině udržely čistá konta. Vynikající zákroky Máčilové v domácí svatyni držely svěřenkyně Jirgese a Kysela stále na dostřel a v naději na tři body. Ve třicáté druhé minutě sice Sokolky měly početní nevýhodu, Střešovice ale svou nabídku na navýšení nevyužily, skóre tudíž zůstalo stejné jako po první třetině.

Poslední dějství začalo a probíhalo velice vlažně. Tatran odskočil v padesáté minutě do dvoubrankového náskoku a Vinohrady se musely ještě víc snažit, aby zápas otočily ve svůj prospěch. Naději vykřesala v padesáté čtvrté minutě Petřeková, která přesně k tyči zakončovala přesilovkovou kombinaci. Bohužel pro domácí toto bylo vše a tak se dále prosazovaly střešovické hráčky a to jmenovitě Zehrerová a jako poslední hřebík zatloukla Beranová. Vinohradské hráčky po třetí prohře stále čekají na první body.

TJ X3M Sokol Král. Vinohrady – Tatran Omlux Střešovice 2:5 (1:2, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 11. Lisová (Vacínová), 54. Petřeková (Zajíčková) - 8. Brabcová (Perlíková), 15. Beranová (Nemravová), 51. Zehrerová (Denková), 55. Zehrerová, 59. Beranová (Zabavská). Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváků: 82.

Sestava SKV: Máčilová – Batíková (C), Komorousová, Lehutová, Strejcovská, Samake, Hrdinová, Plecitá - Čermáková, Tvrzníková, Kuhnová - Vacínová, Lisová, Reichová - Valášková, Petřeková, Zajíčková - Müllerová. Trenéři: Petr Jirges, Jiří Kysel a Vilém Svoboda.