Vinohrady na Chodov nestačily

Chodov, který momentálně okupuje třetí místo extraligové tabulky, nedovolil jakékoliv zaváhání a s klidem si z Rieger arény odvezl 3 body za jasnou výhru 13:0.

Od začátku utkání bylo jasné, kdo je tu favoritem a jasným kandidátem na vítězství. Ale sokolky nehodlaly dát svou kůži jen tak zadarmo. Zápas byl již od začátku ve vysokém tempu, jelikož oba týmy střídaly pouze dvě hrající pětice. Chodov se ujal balonku a domácí se soustředily především na obranu. Úvodní polovina třetiny byla z pohledu domácích skvělá. Zodpovědně bránily, hlídaly si nabíhající hráčky a párkrát alespoň trochu prověřily hostující Klabanovou. První gól zápasu přišel v deváté minutě, kdy se po střele Kuchařové prosadila z dorážky Jarolímová. Ladies však nadále plnily taktické úkoly, a i když měly několikrát namále, až do 17. minuty držely jednogólový rozdíl. Ale balonek je kulatý, a tak jej Vinohradské hráčky sledují mnohem raději než nabíhající hráčky za jejich zády. A Chodov toho dokázal řádně využít. Během dvou minut rozvlnil síť za domácí skvěle chytající Velčickou hned třikrát a do šaten se šlo za stavu 0:4.

Na první gól druhé třetiny se čekalo o trochu kratší dobu. Jarolímová ve 23. minutě zkompletovala svůj hattrick po nahrávce Kuchařové. O minutu později si své role vyměnily a skóre bylo již 0:6. Vinohrady si žádnou větší gólovou šanci vytvořit nedokázaly, a tak se toho znova ujal Chodov. V polovině zápasu se dorážkou z brankoviště prosadila Tožičková a necelou minutu na to Urbánková zvyšovala skóre již na rozdíl osmi gólů. Pak se ke slovu dostaly domácí. Hostující zmírnily napadání, SKV tak mohlo v klidu rozehrát a připravit si směrem dopředu nějakou tu akci. Nejdříve Vejborná protáhla překvapivou střelou Klabanovou. Tvrzníková pro změnu dvakrát za sebou bránu ani netrefila. Dělovku Strejcovské z obrany hostující gólmanka sledovala jen pohledem, jak zaplula za mantinel. Avšak poté došlo k nepříjemné situaci. Domácí a jejich kotníky, to je docela vrtkavá historie. Komorousová při bránění na vlastní polovině toho nejspíše měla plné zuby, a tak se rozhodla zakopnout o čáru. Do konce utkání již nenastoupila a domu si odvezla těžší výron kotníku a berle alespoň na týden. Věříme však, že do play down se vrátí a pomůže SKV v boji o udržení. Blížil se konec třetiny a ještě se děly zajímavé věci. Nejdříve Sladkovská už zjistila jak na Jarolímovou a po prvotním zaváhání jí zakázala zakončovat do prázdné brány. Zbývalo 10 vteřin do konce a Ladies se rozhodly vydat do útoku. Jiříčková na několikátý pokus zvládla zkrotit poskakující balonek, a jelikož už tikaly poslední vteřiny, rozhodla se vystřelit. Skákavá střela se doploužila za záda Klabanové, která si nepohlídala přední tyč. Avšak ke smůle domácích to bylo vteřinu po zahoukání sirény. Druhá třetina skončila tedy shodně jako první a Chodov stále držel čisté konto.

Zbývalo posledních 20 minut, a i když to byl zápas, který už nešel otočit, Ladies stále sympaticky bojovaly a nechtěly ze sebe udělat jen tak figurky na hraní. Třetinu znova otevřel Chodov, kdy se Řepková trefila dvakrát po sobě v rozmezí 31 vteřin. Šikovně číhala u domácího brankoviště a domácí obrana ji nechala v klidu zakončit. Pak však přišla šance pro domácí alespoň zkazit čisté konto Klabanové. Po faulu za sekání si šla sednout Bachmaierová a domácí dostaly početní výhodu. Ihned na začátku se dostala do velké šance Jiříčková, která číhala před bránou. Macurová ji krásnou přihrávkou našla, ale bohužel pro domácí, Jiříčková promáchla. Pak se však projevila síla Chodova a z vinohradské přesilovky se stalo klasické 'přeslabení'. Hostující tým se dostal k balonku, a i přes početní nevýhodu si počínal bezchybně. Po minutě zkusila vystřelit Kuchařová, prostřelila domácí trojblok a přízemní střelou i ona zkompletovala hattrick. Nicméně i nadále mělo SKV minutu výhodu jedné hráčky navíc. Avšak domácí hráčky nedokázaly ani vystřelit na bránu a tuto možnost tedy nevyužily. Jak se trefuje brána předvedla Bachmaierová, svým dobře známým 'granátem', kterým parádně vyčistila Velčické pavučiny z brány. Do konce třetiny se trefila pouze Vojáčková, která uzavřela skóre na docela krutě vypadajících 13:0.

Ladies si tedy odbyly poslední zápas se soupeřem z nejlepší čtveřice a doufejme také, že poslední porážku. Příští týden je čeká Elite a pak následuje play down, které už mají holky jen ve vlastních rukách a především hlavách. Držte jim tedy palce a přijďte je v bojích o udržení podpořit. K vítězství se přeci chodí společně! SKV!

TJ Sokol Královské Vinohrady – TJ JM Chodov 0:13 (0:4, 0:4, 0:5)

Branky: 9. Jarolímová, 17. Jarolímová, 18. Kuchařová, 19. Urbánková, 23. Jarolímová, 24. Kuchařová, 31. Tožičková, 31. Urbánková, 45. Řepková, 45. Řepková, 49. Kuchařová, 51. Bachmaierová, 53. Vojáčková. Rozhodčí: Hejnová, Romančáková. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 63.

Sestava SKV: Velčická – Honzová, Strejcovská, Valášková, Sladkovská – Jiříčková, Tvrzníková, Komorousová, Macurová, Javorská, Čermáková, Šádková, Vejborná, Černovská.