2405_Trojacek_SKV_Sparta.JPG

Vinohrady na Spartu nestačily a prohrály 2:6

Sokolové nenavázali na předchozí tři vítězství a doma se Spartou padli 2:6. Duel 6. kola Livesport Superligy se od začátku pro Vinohradské nevyvíjel dobře a po čtyřiceti minutách prohrávali 0:4. Až ve třetí části se jim povedlo skórovat, na zvrat to ale nestačilo. Další superligový zápas sehraje SKV o víkendu na hřišti Chodova.

Hosté měli bleskový nástup. Na začátku druhé minuty Mikuláš Krbec krásně našel nabíhajícího Jiřího Curneyho a ten otevřel gólový účet utkání. Krbec ve druhé části změnil roli a naopak byl na konci pěkné kombinace, kterou zakončil gólem na 2:0. O pár vteřin později sokolové nezužitkovali dobře rozehranou standardní situaci a s rychlého protiútoku se prosadil jan Peška.

Sparta do konce prostředního dějství svůj náskok ještě o gól vylepšila. Krbec tentokrát vyzval Roberta Košira a ten pohotovou ránou překonal brankáře Futschika. Až ve 45. minutě sokolové smazali nulu v kolonce vstřelených branek. Kapitán Jan Procházka narýsoval nádhernou přihrávku na volného Matěje Horáka, ten si míček zpracoval a připravil gólmana Martina Beneše o nulu.

Sparťané si čtyřgólový náskok vzali zpět. V přesilovce se v 54. minutě prosadil po další asistenci Krbce Martin Pražan. Sokolové si v závěru při hře v šesti vytvořili solidní tlak, své šance ale nezužitkovali, a tak Sparta pojistila svůj triumf gólem do prázdné branky. Svůj druhý gól a celkově pátý bod v zápase zapsal výborně hrající Krbec. Poslední slovo ovšem měli domácí. Skóre zkorigoval v čase 59:54 Daniel Gärtner.

„Naše prodiktivita byla tristní. Dali jsme pouze jeden gól ze hry, což není dobré. Rozhodly naše chyby ve středním pásmu, na které jsme upozorňovali a které Sparta nekompromisně potrestala,“ zhodnotil porážku kouč SKV Jan Kapucián. V sobotu se Vinohradští představí na půdě Chodova a o týden později budou hrát doma s Pardubicemi.

TJ Sokol Královské Vinohrady – ACEMA Sparta Praha 2:6 (0:1, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 45. Horák (Ja. Procházka), 60. T. Gärtner (Keller) – 2. Curney (Krbec), 25. Krbec (Zouzal), 25. Peška (Marvánek), 37. Košir (Krbec), 54. Pražan (Krbec), 59. Krbec (Košir). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. Diváci: 182.

Sestava SKV: Futschik - Araks, Jan Procházka (C), Jiří Procházka, Čuda, Trojáček, Pražák, Krupička - Víšek, Z. Stuchlík, Plíhal - Keller, D. Gärtner, T. Gärtner - Švejda, Pužman, Hájek - Horák. Trenéři: Kapucián, Purkrábek.