SKVOtrokovice
8:6(2:0,1:3,5:3)
ne 18. 8. 2024 17:00 @ TJ Sokol Vinohrady, Pohár, 2. kolo

Vinohrady na úvod poháru přetlačily Otrokovice 8:6

Ještě deset minut před koncem ztráceli sokolové doma proti Otrokovicím v prvním duelu vrcholové části Poháru Českého florbalu dvě branky. pak zapnuli na vyšší obrátky a pěti trefami během osmi minut zcela otočili skóre na svou stranu. Na úvod tedy zapisují do tabulky skupiny D tři body.

Sokolové vstoupili do zápasu dobře a v desáté minutě vedli 2:0. Po snižující brance panterů vrátil domácím dvougólové vedení Ivan Pergler. Jenže pak se Vinohradským přestalo dařit jak v útoku, tak v obraně. Výsledkem byly čtyři inkasované góly v řadě. Otrokovice tak vedly ve třetí části 5:3.

Vzepětí hráčů SKV přišlo až od 52. minuty dále. Silnou desetiminutovku prožil navrátilec z pardubického hostování Milan Bína. Nejprve sám skóroval, pak asistoval u trefy Matěje Horáka, následně vsítil druhou branku a v 60. minutě stvrdil vítězství Vinohrad brankou na 8:6. Sokol i díky tomu vydřel výhru nad prvoligovým soupeřem.

„Moc pozitivně zápas hodnotit nemůžu. 45 minut jsme nehráli to, co jsme chtěli. Měli jsme štěstí, že nám Otrokovice nevstřelily víc gólů a odskočily jen o dva. Naštěstí se pak kluci zdravě naštvali a během pár minut jsme zápas otočili. Každopádně když budeme takhle hrát se soupeřem, který nám odskočí o víc než dvě branky, už se to bude hodně těžko dohánět,“ projevil trenér SKV Miroslav Purkrábek i přes výhru nespokojenost.

O dalším víkendu se Vinohrady vydají na Moravu, kde se nejprve v pátek střetnou s brněnskými Troopers a v neděli vyzvou ostravské FBC.

TJ Sokol Královské Vinohrady - Goldea Panthers Otrokovice 8:6 (2:0, 1:3, 5:3)

Branky a nahrávky: 7. Mervart (D. Gärnter), 10. Hájek (Jan Procházka), 35. Pergler (Mervart), 52. Bína (Horák), 53. Horák (Bína), 54. Bína (Jan Procházka), 55. Řehák (Pužman), 60. Bína (Horák) - 22. P. Kopecký (Javořík), 39. M. Procházka (Máček), 40. Haša (Kubíček), 42. Balner (Šeďa), 46. Gál, 58. Gál (Kubíček). Rozhodčí: Jelínek, Procházka. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. Diváci: 68.

Sestava SKV: Trojan (na nájezd ve 38. minutě Futschik) - Trojáček, Pražák, Martan, Mervart, Jan Procházka (C), Araks, Bajko - Pergler, Pužman, Karásek - Švejda, D. Gärtner, T. Gärtner - Horák, Bína, Hájek - Žiška, Řehák. Trenér: Purkrábek.