Vinohrady nakročily do finále 1. ligy senzačně

Vinohradští ovládli na půdě Hattricku Brno oba dva víkendové zápasy a ve finále 1. ligy tak vedou 2:0 na zápasy. Od vytouženého postupu do extraligy je dělí jedno vítězství.

Kdo by čekal v prvním utkání finále opatrnou hru z obou stran a pomalejší začátek, tak v sobotu přišel v Brně do špatné haly.

První třetina se rozjela především gólově. Již v čase 3:15 vstřelilo první branku Brno (1:0). Neuběhlo ani patnáct vteřin a za blokování hokejky byl vyloučen Zbyněk Stuchlík. Přesně deset vteřin stačilo Brnu na vstřelení branky, Vinohrady si nepohlídaly krosovou nahrávku na mantinel a kapitán domácích David Hauser se nemýlil (2:0)! V dalším průběhu střídala jedna šance druhou na obou stranách a v čase 8:39 přišla chvíle i pro SKV, Smutný nahrál na střed Gregorovi, který z první prostřelil vše, co mu stálo v cestě, a snížil na 1:2. A gólové hody pokračovaly - v čase 12:13 si Honza Králík narazil míček o obránce Brna a poté prostřelil brankáře domácích (2:2). Hned po buly se zmocnil míčku Honza Svoboda a sedm vteřin mu stačilo na jeho sólo, které zakončil brankou a dostal tak svůj tým do vedení 2:3! Ani dvě minuty neuběhly a čtvrtou branku SKV přidal Lukáš Gregor! Ovšem i Brněnští se ozvali, v čase 15:08 se k míčku dostal Houšť a snížil na 3:4. Sedm branek padlo během prvních patnácti minut a stále tu nebyl konec první třetiny! V čase 18:55 dokázalo Brno ještě srovnat, a tak se šlo do první pauzy za překvapivého stavu 4:4!

Druhá třetina nezačala jinak než gólem, po 39 vteřinách po brejku 3 na 2 vsítil branku konečně také kanonýr SKV - Michal Smutný (4:5)! Vedení však netrvalo příliš dlouho, jelikož již v čase 22:56 Brno opět srovnalo na 5:5. Uběhly tři minuty a Brněnští se dostali podruhé v zápase zásluhou Kolajty do vedení 6:5. Následovala asi osm minut dlouhá pauza bez gólu a začaly opět úřadovat Vinohrady! Čas 34:28, Gregor střílí na branku, brankář vyráží a neví kde má míček - k odraženému balonku se dostal Smutný, který se do odkryté branky nemýlil (6:6)! Na časomíře se nestačila odpočítat ani jedna minuta a po krosu od Dolejše do protipohybu brankáře dostal do vedení SKV Ondřej Stuchlík (6:7)! Za tohoto stavu druhá třetina i skončila a šlo se odpočinout do šaten.

Třetí třetina nemohla začít jinak než gólem - Raiter dostal míček ke Gregorovi, který zkompletoval svůj hattrick v zápase (6:8).  Čas 44:05 a střelu brněnského Felkla si nešťastně srazil do vlastní sítě Houra, čímž snížil na 7:8. Dvě minuty utekly a dvoubrankový náskok vrátil SKV po krásné souhře se Zbyňkem Stuchlíkem zakončující Honza Králík (7:9)! Padesát vteřin pryč a Brno opět snížilo na rozdíl jediné branky (8:9)! Čas plynul dál, SKV stále vedlo o gól, ale o drama se postaral v čase 53:27 Houšť, který srovnal na 9:9! Už to téměř vypadalo, že se půjde do prodloužení, ale SKV dostalo jedinečnou šanci a to standardku před brněnskou brankou! Zbyněk Stuchlík nahrál Dolejšovi, který prostřeli vše, co mu stálo v cestě, a dal vítězný gól, který dostal SKV do vedení 1:0 ve finálové sérii!

FBŠ Hattrick Brno - TJ X3M SKV 9:10 (4:4, 2:3, 3:3)

Branky a nahrávky:
4. Habr (Eichner), 4. Hauser (Felkl), 16. Houšť (Habr), 19. Hrabal (Kotula), 23. Houšť (Hauser), 27. Kolajta (Hrabal), 45. Houra (vlastní), 48. Houšť (Hauser), 54. Houšť (Macálka) - 9. Gregor (Smutný), 12:13 Králík (O. Stuchlík), 13. Svoboda, 14:09 Gregor (Raiter), 21. Smutný (Gregor), 35. Smutný (Gregor), 36. O. Stuchlík (Dolejš), 42. Gregor (Raiter), 47. Králík (Z. Stuchlík), 60. Dolejš (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. Diváci: 159.

Sestava SKV: Weissgärber - Lanc (C), Rossi, Houra, Raiter, Zezulka, O. Stuchlík – Svoboda, Dolejš, Z. Stuchlík – Mareš, Smutný, Gregor – Linhart, Králík, Mucha – Kytka. Trenér: Jan Pazdera.

Druhé utkání začalo o poznání opatrněji, každopádně o šance na obou stranách nouze nebyla! Na první branku utkání se čekalo do času 8:40, kdy využil přesilovou hru Honza Svoboda a dostal tak SKV do vedení (0:1)! Vinohrady i Brno se tlačily za vstřelením branky, ale brankáři byli proti na obou stranách. V čase 15:22 vystřeli brněnský Kubala na branku SKV, střela mířila mimo, ale před brankou trefila stojícího Fliega a od něj se míček bohužel odrazil přímo do branky a bylo srovnáno 1:1! Po zbytek třetiny už žádný gól nepadl a do šaten se tak šlo za smírného stavu.

Druhá třetina začala mnohem lépe pro SKV, v čase 21:51 Mareš naservíroval míček přímo před branku Smutnému a ten už se nemýlil (1:2)! O šance během druhé třetiny nouze nebyla, ale na gól se čekalo až do času 34:12, kdy po ťukesu ze standardní situace vstřelil branku Honza Linhart a dostal tak Vinohrady do dvoubrankového vedení! Už se blížil konec druhé třetiny, ale po hrubce v útočném pásmu Brna se dostali Brněnští do přečíslení 2 na 1 a po krosu Houště se Hrabal nemýlil a nedal Mrkosovi v brance šanci (2:3). Toto snížení Brna bylo poslední vážnou situací ve druhé třetině, a SKV tak do třetí třetiny šlo s těsným náskokem 3:2.

Třetí třetina začala aktivně z obou stran a každý šel tvrdě za vstřelením branky. Další góly už však začali přidávat pouze Vinohradští! V čase 46:46 nahrál Zbyněk Stuchlík na střed Dolejšovi, který dostal SKV opět do dvoubrankového vedení (2:4)! V následujících minutách se střídaly šance na obou stranách a už se jen čekalo, kdo vstřelí další branku. Čekalo se poměrně dlouho, jelikož oba brankáři v zápase předváděli velice dobrý výkon.  Další branka přišla v čase 56:17 opět z čepele Michala Dolejše, který zvýšil na 2:5 a pro SKV už to vypadalo velice nadějně! Brněnští začali zkoušet hru v šesti, ale příliš se jim nedařilo, naopak v čase 57:55 nahodil Králík míček směrem na brněnskou branku, kde ho ještě usměrnil přímo do brány Mareš, čímž udělal definitivní tečku za výhrou SKV 2:6!

FBŠ Hattrick Brno - TJ X3M SKV 2:6 (1:1, 0:2, 1:3)

Branky a nahrávky: 16. Fliega (Kubala), 39. Hrabal (Houšť) - 9. Svoboda (Mareš), 22. Smutný (Mareš), 35. Linhart (Králík), 47. Dolejš (Z. Stuchlík), 57. Dolejš (Svoboda), 58. Mareš (Králík). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 138.

Sestava SKV: Mrkos - Lanc (C), Rossi, Houra, Raiter, Zezulka, O. Stuchlík – Svoboda, Dolejš, Z. Stuchlík – Mareš, Smutný, Gregor – Linhart, Králík, Mucha – Kytka. Trenér: Jan Pazdera.