Vinohrady neudržely vedení 6:2 a s Kladnem padly v prodloužení

Sokol nezvrátil nepříznivou sérii ani na domácí půdě a před 226 diváky podlehl Kladnu 7:8 v prodloužení.

SKV nastoupilo po měsíci na domácí půdě a chtělo napravit nepříznivé výsledky z posledních zápasů. A kdo jiný měl vzít zodpovědnost na sebe než kapitán Jirka Miškovský. V sedmé minutě napřáhl z velké dálky a jeho střela se zapíchla až do sítě. Hosté však rychle zápas otočili a skóre po první třetině tak bylo 1:2.

Vinohrady nastoupily do druhé třetiny v úplně jiném rozpoložení. Hráči se rvali o každý míček a snažili se tlačit do koncovky. Jejich snaha byla po zásluze odměněna. Sokolové vstřelili pět branek za sebou a dostali se do pohodlného čtyřbrankového vedení.

Nejprve Jirka Mikšovský zakončil nádhernou akci na jeden dotek, která musela nadchnout všechny přítomné diváky. Po něm se v přesilovce radoval z gólu také Michal Mareš a Vinohrady se podruhé v tomto střetnutí dostaly do vedení. Gólové hody v Rieger aréně pokračovaly. Pět minut před koncem druhé části přidal svou trefu Honza Svoboda a ve 37. minutě rozvlnil síťku po střele do šibenice Eda Piňos.

Kladno stačilo ještě na konci druhé dvacetiminutovky alespoň snížit zásluhou produktivního Louvara. Ve druhé třetině však nic nenasvědčovalo tomu, že by Vinohrady zápas nezvládly dotáhnout do vítězného konce. Vpřed je navíc hnala slušně zaplněná domácí aréna. Jenže třetí třetina byla naprostým opakem té druhé. Vinohrady se vůbec nedostávaly do zakončení, naopak Kladno pálilo na Václavíka jednu střelu za druhou. No a když v 53. minutě využil Přívara zmatků v domácí obraně, bylo opět srovnáno.

Tři minuty před koncem vinohradská aréna naposledy vybuchla nadšením. Z nulového úhlu nejlepší hráč domácích Honza Svoboda překonal Cmírala v brance Kladna a znovu poslal SKV do vedení. Hosté si vzali oddechový čas, zkusili hru v šesti a nakonec zásluhou Přívary míček dotlačili za záda Václavíka. Zápas tedy dospěl do prodloužení. V něm po 11 vteřinách natáhl Holčák a nekompromisně vymetl šibenici. SKV se v tabulce propadlo na pátou příčku, ale stále je v těsném kontaktu s předními týmy.

TJ SKV - FBC Kladno 7:8 (1:2, 5:1, 1:4 - 0:1) po prodloužení

Branky a nahrávky: 7. Mikšovský (Raiter), 28. Smutný (J. Mareš), 32. M. Mareš (Piňos), 35. Svoboda (Kytka), 37. Piňos (Smutný), 40. J. Buchta (Svoboda), 58. Svoboda (Buchta) - 8. Louvar (Pacan), 9. Princ (Prošek), 40. Louvar (Přívara), 42. Lacko (Sluka), 48. Louvar (Pacan), 53. Přívara (Louvar), 58. Přívara (Princ), 61. Holčák (Přívara). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 226.

Sestava: Václavík - M. Mareš, Houra, Dolejš, Kytka, Gregor, Záň - Piňos, Smutný, Trčálek - Mikšovský (C), Raiter, J. Mareš - Svoboda, Jan Buchta, Menhart - Pecha, Králík, Lanc. Trenéři: Michal Pazdera a Vilém Svoboda.