Vinohrady odvrátily mečbol, rozhodne pátý zápas

Svěřenci trenéra Jana Pazdery neudrželi v sobotu třígólový náskok a nakonec prohráli se Znojmem 4:5. V neděli však hrozbu konce sezony odvrátili a s vypětím všech sil ubránili svůj náskok. Čtvrtý duel vyhráli 9:8.

Na jih Moravy se přijelo za stavu 1:1 a bylo tedy jasné, že vyhrát dvě utkání ve Znojmě bude velice těžký úkol, nicméně pro vinohradské borce to byl jasný cíl!

Utkání se rozehrálo z obou stran bez jakéhokoliv respektu a oťukávání. Oba týmy střídaly jednu šanci za druhou a už se spíš jen čekalo, kdo svou první šanci promění v gól. V čase 2:19 to byl znojemský Čihal a dostal tak domácí do jednobrankového vedení. Vinohrady však dokázaly v čase 4:43 zásluhou Lukáše Lance v přesilové hře vyrovnat. V dalším průběhu se na hřišti střídala jedna šance za druhou, ale velice pěkně chytající Weissgärber SKV držel! Čas 14:34 a rozhodčí nařizují trestné střílení proti Znojmu, jehož exekutorem byl Martin Rossi, Snažil se brankáře Sekaninu prostřelit, ale ten se nedal a střelu vytěsnil na tyčku. Následovala přesilová hra, ve které Vinohradští byli již úspěšnější, a Michal Smutný dostal svůj tým do vedení! Po zbytek třetiny se nic výjimečného nestalo a do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Sokol.

Druhá třetina byla dost podobná té první, ovšem v čase 22:09 tentokráte první branku vstřelil Stanislav Zezulka a Vinohrady šly do menšího trháku. Šance měli i domácí, ale i štěstíčko stále stálo při SKV. V čase 29:02 si Zbyněk Stuchlík udělal z hráčů Znojma dobrý den a zvýšil na 4:1, a to dokonce v oslabení. Následoval time out domácích. Do této doby se zápas pro SKV vyvíjel dokonale. Bohužel po oddechovém času domácích vstoupily na hřiště úplně jiné týmy. Znojmo začalo být mnohem více aktivní a Vinohradští naopak mnohem pasivnější. Čas 34:47 a Žižka střelou od půlky do růžku Weissgärberovy branky snížil na 2:4. Přestože do konce třetiny Znojmo hodně tlačilo, další gól to nepřineslo.

Do třetí třetiny vstoupilo Unojmo rozhodně aktivnější a bylo to hodně znát na tlaku v obranném pásmu Vinohrad. V čase 45:12 nařídili rozhodčí tentokráte trestné střílení proti SKV. Do brány se postavil Weissgärber. Proti němu nastoupil ze střídačky Znojma David Jedlička, který zvolil ne příliš rychlou kličku do bekhendu, ale bohužel brankáři propadl míček pod nohou, a na světelné tabuli tak svítil stav 3:4 z pohledu domácích.  Znojmo doslova ožilo a tlačilo se za vyrovnáním. To přišlo poměrně brzo, když v čase 47:39 rozehrávali Znojemští standardku a Virgl se z nacvičeného signálu nemýlil (4:4)! Znojmo bylo jako vyměněné, ale Vinohradští bohužel také. Hra se stupňovala a oba týmy chtěly vstřelit vítěznou branku. V čase 52:53 se to povedlo Čihalovi a Znojmo rázem bylo na koni. Do konce třetiny se Vinohrady snažily vstřelit minimálně vyrovnávací branku, ale bohužel vše bylo marné. Utkání skončilo 5:4 ve prospěch domácích a stav série byl nyní nakloněn týmu z jihu Moravy!

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ X3M SKV 5:4 (1:2, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Čihal (Sláma), 35.  Žižka (Částek), 46. Jedlička, 48. Virgl (Sláma), 53. Čihal (Palát) - 5. Lanc (Rossi), 17. Smutný (Svoboda), 23. Zezulka (Mucha), 30. Z. Stuchlík (Lanc). Rozhodčí: L. Ležák a M. Ležák. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:2. Diváci: 275.

Sestava SKV: Mrkos - Rossi, Lanc (C), Houra, Raiter O. Stuchlík, Zezulka - Svoboda, Z. Stuchlík, Dolejš - Mareš, Smutný, Gregor – Linhart, Mucha, Králík – Kytka, Štědrý. Trenér: Jan Pazdera.

Během nedělního krásného odpoledne ve Znojmě se pomalu, ale jistě schylovalo možná k rozhodující bitvě o postup do semifinále! Vinohradští se na hotelu soustředili a nabírali čerstvé síly všemožnými způsoby, cíl byl však zcela jednotný - vyhrát a vrátit sérii do Prahy!

Do první třetiny vlétli Vinohradští doslova jako uragán a smetli vše, co jim stálo v cestě! V čase 3:34 otevřel skóre Michal Dolejš a nastartoval tak gólovou přehlídku SKV! Znojmo bylo v první třetině doslova bezzubé a Míša Dolejš měl evidentně gólovou extra chuť, v čase 7:42 zvýšil na 2:0. Poté v čase 9:56 nechal dát také jeden gól Lukáši Gregorovi, který dával na 3:0, ale pak nastoupil opět Míša Dolejš a v čase 12:45 zvýšil již na 4:0! Znojmo se nestačilo ani rozkoukat a o deset vteřin později se opět radovali hosté, tentokráte Michal Smutný (5:0)! Řeklo by se: „skvělý vstup do utkání“, ale Vinohradským to stále nestačilo a v čase 14:58 vyhnal šestým gólem z branky Sekaninu střelou na bližší tyč Pepa Mareš. Zbývalo pět minut do konce první třetiny a Znojemští, kteří byli doslova opaření dosavadním vývojem, dostali další ránu. V čase 19:04 zaúřadoval opět skvěle hrající Michal Dolejš a do šaten se tak šlo za neuvěřitelného stavu 7:0 pro SKV!

Druhou třetinu začali Vinohradští o poznání v nižším tempu a Znojmo rozhodně není tým, který by se vzdával za jakéhokoliv stavu! V čase 23:23 vstřelil první branku Znojma Sláma a domácí rázem opět ožili a začali pálit na vinohradskou branku jednu střelu za druhou. Čas 26:11 a Králík si musel jít sednout na trestnou lavici. O minutu později využil přesilovou hru Virgl a snížil tak na 2:7! Znojemští se tlačili za dalšími góly jako zběsilí, ale ve druhé třetině už se jim nic vstřelit nepodařilo! Naopak v čase 29:26 vše přibrzdil nikdo jiný než Michal Dolejš a zvýšil na 8:2 pro SKV. Po zbytek třetiny už všechny šance oba brankáři lapili, a tak se šlo do přestávky za stavu 2:8 pro hostující tým!

Do třetí třetiny šli Znojemští rozhodně s jasným cílem, a to za každou cenu otočit zápas! Hned v čase 41:06 snížil na 3:8 Pálat a Znojmo doslova povstalo z mrtvých a nekompromisně se tlačilo za dalšími góly! Čtvrtý gól Znojma se povedlo vstřelit Čihalovi v čase 43:43, stav byl nyní 4:8 a SKV se potřebovalo probrat. Znojemští však vraceli SKV tolik drsnou první třetinu. Další gól Znojma padl v čase 48:38 a náskok Vinohrad byl nyní již pouze tříbrankový! O dvacet vteřin později však vybídl Zbyněk Stuchlík ke skórování Svobodu a ten se nemýlil, přibrzdil tak znojemské tažení za vyrovnáním, ale ani zdaleka nebyl konec zápasu! Domácí se většinu třetí třetiny snažili hrát bez brankáře a v čase 51:16 jim to přineslo šestý gól. Rázem to bylo opět jen o tři branky!  Znojemští byli v neskutečné euforii stejně jako celá hala. Čas 53:01 a Čihal a spol. opět využili hru v šesti! Stav byl nyní 7:9 a situace už začínala být vážná! V následujících minutách se brankostroj na chvíli odmlčel, ale tlak Znojma stále zůstával drtivý! V čase 58:43 vystřeli Čihal svou další dělovku a najednou byl stav 8:9. Během poslední minuty třetiny by se dala atmosféra v hale krájet, ale další gól to nepřineslo, a tak se po těsném vítězství SKV 9:8 vrací série zpět do Prahy!

TJ Znojmo LAUFEN CZ - TJ X3M SKV 8:9 (0:7, 2:1, 6:1)

Branky a nahrávky: 24. Sláma (Čihal), 28. Virgl (Martinek), 42. Palát (Dokulil), 44. Čihal (Martinek), 49.  Žižka (Pánek), 52. Pánek (Herman), 54. Čihal (Martinek), 59. Čihal (Sláma) - 4. Dolejš (Lanc), 8. Dolejš (Lanc), 10. Gregor (Mareš), 13. Dolejš (Svoboda), 13. Smutný (Mareš), 15. Mareš, 20. Dolejš (Svoboda), 30. Dolejš (Svoboda), 49. Svoboda (Z. Stuchlík). Rozhodčí: Valenta a Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 2:0. Diváci: 264.