Vinohrady Olomouc nezaskočily. Prohrály 4:2

SKV si sice ve své premiéře připsalo první extraligovou branku, na body to však nestačilo. Vinohradské hráčky podlehly Olomouci 4:2 a v neděli je ve druhém kole čeká mistrovský Herbadent.

Když ženy po zdlouhavé cestě dorazily do Olomouce, vládla v šatně bojovná nálada a odhodlání vyhrát. V prvních minutách byla na hřišti znát lehká nervozita, ale tu hráčky Vinohrad rychle překonaly a pustily se do zápasu po hlavě. První třetina byla velmi vyrovnaná, soupeřky nijak výrazně nepřehrávaly vinohradské nováčky a i přes několik šancí na obou stranách skončila třetina nerozhodně.

Ve druhé třetině už se však zavlnily síťky obou branek. Jako první se to podařilo hráčkám Olomouce, když se soupeřce povedlo na půlce čistě vypíchnout balonek a vznikla tak situace dva na jednoho, která byla zakončena přesně mířenou střelu nad nohu gólmanky Vinohrad. Na odpověď ale naše áčko nečekalo dlouho, když v čase 23:25 padl historicky první ženský extraligový gól Vinohrad. Ten zařídila Monika Petřeková po přihrávce Ivany Lisové a skóre bylo znovu vyrovnané.

Po vyrovnávacím gólu jako by došlo na straně Vinohrad k dočasné satisfakci a zavládlo převážně defenzivní pojetí hry. I přes to na obou stranách vznikly nadějné gólové situace, ze kterých však branka do konce třetiny nepadla žádná a do šaten týmy odcházely za vyrovnaného stavu 1:1.

Rozhodující třetina začala lépe pro Vinohrady, které se po gólu Pavlíny Vacínové dostaly do vedení, jež si však nedokázaly udržet moc dlouho a o půl minuty později se skóre zase srovnalo. A chvíli na to přišla další studená sprcha v podobě gólu Olomouce na 3:2. V této fázi hry se projevila nezkušenost nováčka ligy. Vinohrady začaly předvádět zbrklý florbal, kdy všechny hráčky toužily po vstřelení gólu a nezvládly udržet klidnou hlavu a hrát to, co doposud.

Taková hra ke vstřelení branky nevedla, ba naopak naše áčko muselo čelit nátlaku domácích a došlo i na oslabení, které však vinohradské ženy ubránily zodpovědně. Bohužel v 50. minutě soupeřky se štěstím vstřelili čtvrtou branku. Deset minut ve florbalu je ale dlouhá doba, a tak Vinohrady bojovaly dále ze všech sil, aktivní napadání i vysoké tempo už však kýžené ovoce nepřinesly, a tak se naše áčko muselo rozloučit s prvním extraligovým zápasem prohrou.

Rozhodně se však nedá mluvit o ostudě, Vinohrady předvedly velmi vyrovnaný florbal a věřím, že se ani v extralize neztratí. Komentář trenéra domácích mluví za vše: „Uff, zaplať pán bůh za tři body.“

Tempish FBS Olomouc - TJ X3M Sokol Královské Vinohrady 4:2 (0:0, 1:1, 3:1)

Branky a nahrávky: 22. Machů (Maružánová), 44. Sklenářová (Marková), 45. Kamínková (Podešvová), 50. Nikola Marková (Machů) - 24. Petřeková (Lisová), 43. Vacínová (Batíková). Rozhodčí: Kotala, Petřík. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 77.

Sestava SKV: Obselková - Batíková, Komorousová, Lehutová, Strejcovská, Hrdinová, Plecitá, Samake - Čermáková, T. Trunečková, Tvrzníková - Vacínová, Lisová, Reichová - Valášková, K. Trunečková (C), Petřeková - Javorská, Zajíčková. Trenéři: Petr Jirges, Jiří Kysel a Vilém Svoboda.