Vinohrady ovládly derby se Spartou

SKV na domácí půdě zaskočilo devátou Spartu a po výhře 5:1 se posunulo právě za ní na desátou příčku. 27 úspěšnými zákroky se blýskl Karel Mrkos, tři body zaznamenal kapitána Bína a po dvou brankách si připsali Martin Skřivánek a Lukáš Gregor.

V úvodních minutách měla převahu Sparta a v sedmé minutě dokonce zazvonila za brankářem Mrkosem tyč. Jenže pak se sokolové osmělili a začali také vyrážet do útoku. V 17. minutě už šli do vedení. Gregor natáhl z dálky a jeho tečovaná střela skončila až ve sparťanské bráně.

Sparťané i ve druhé třetině pálili na brankáře Mrkose, seč jim síly stačily, ale prvního gólu se v prostředním dějství nedočkali. A to ani poté, co měli možnost hrát tři přesilové hry.

Byly to opět Vinohrady, které dokázaly být nebezpečnější. Ve 44. minutě byl Králík v samostatném úniku faulován a následný nájezd proměnil suverénně kapitán Bína. O pár desítek vteřin později se lídr SKV zaskvěl znova. Lehounce posunul míček na Skřivánka, který ho pod Benešem procedil za brankovou čáru.

Sparta pak výrazně přidala a vytvořila si velký tlak, ze kterého vyplynula korigující trefa Vrány. Vinohradští však nadále pozorně bránili, držel je výborný Mrkos a v 54. minutě bylo na lavičce domácích ještě veseleji. To se totiž podruhé v utkání trefil Skřivánek.

Vítězství Vinohrad pak ještě pojistil gólem do prázdné branky Gregor, pro kterého to rovněž byl druhý úspěšný zásah v zápase. SKV porazilo Spartu 5:1, předskočilo Pardubice a na osmou Ostravu ztrácí osm kol před koncem pět bodů.

TJ Sokol Královské Vinohrady – Sparta Praha 5:1 (1:0, 0:0, 4:1)

Branky: 17. Gregor (Kroupa), 44. Bína, 45. Skřivánek (Bína), 54. Skřivánek (Bína), 59. Gregor (Z. Stuchlík) – 48. Vrána (Časar). Rozhodčí: Furmánek, Šolc. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Diváci: 132.

Sestava SKV: Mrkos - O. Stuchlík, Kroupa, Rossi, Š. Raiter, Houra, Zezulka, D. Záň - Z. Stuchlík, Hartman, Gregor - Bína (C), Skřivánek, Zavadil - M. Raiter, Králík, Baudisch. Trenér: Martin Hovořák.