Vinohrady padly v Otrokovicích

Měl to být vyrovnaný zápas dvou týmů ze dna tabulky. Vinohrady ale po většinu zápasu byly na hřišti horším týmem a odvážejí si z Otrokovic hořkou porážku 3:6.

Pro svěřence trenéra Pazdery utkání na Štěrkovišti už od počátku neprobíhalo zrovna ideálně. Panthers strávili více času s balonkem na čepelích a vybudovali si velký tlak, který ještě podpořilo vyloučení Mareše v sedmé minutě. V přesilové hře se ale Otrokovicím nedařilo moc ohrozit branku a v šanci bylo dokonce i oslabené SKV. Na gól si však všichni museli ještě chvíli počkat. Jisté brance zabránil ke konci oslabení Rossi, jenže Vinohrady se v pěti lidech na hřišti moc neohřály. Svého parťáka z útoku za okamžik vystřídal Králík a Otrokovice tuto druhou přesilovku využily. Domácí rozebrali obranu hostů a Sovják svou střelou rozjásal naplněnou halu. Domácí fanoušci si po gólové radosti možná ještě ani nestačili sednout a nenápadná střela Gregora od mantinelu zapadla až za Michajlovičova záda a bylo srovnáno. Za další čtyři minuty šly Vinohrady opět do čtyř a i tuto početní výhodu dokázali Panthers v samotném závěru využít. Do šaten tak šli radostnější domácí za vedení 2:1.

Hubený náskok začali Otrokovičtí ve druhé třetině hodně rychle navyšovat. Sice se jako první do velké šance drali sokolové, nepřesnost v zakončení však opět „nezklamala“. Otěže zápasu tedy znovu přebrali domácí. Graclík zvýšil na 3:1 a Uhrinovský poslal domácí do tříbrankového vedení. Vinohrady se dál hnaly za gólem, v této třetině jim ale nebylo přáno a vždy proti nim stál výborný Michajlovič, nebo dobře postavená branka. Weissgärber se nenechával zahanbit a na své konto si postupně připisoval efektní i efektivní zákroky. Avšak za svá záda v prostřední dvacetiminutovce pustil ještě jednu střelu z hole Blizňáka. Z ušmudlaných 2:1 se náhle stalo pohodlných 5:1 a půl práce bylo hotovo.

Hrát jen v jedné třetině zápasy nevyhrává a všichni už to bohužel vědí. Převaha hostů však mohla být ještě větší, k dispozici totiž měli dvě přesilovky, trestné střílení a více jak čtyři minuty se pokoušeli o hru bez brankáře. Již zmíněné trestné střílení neproměnil Svoboda a ze dvou přesilovek vytěžili Vinohradští jen jeden gól díky Dolejšovi. Při hře bez brankáře ještě dokázaly Otrokovice skórovat do opuštěné branky a korigovat tak na 6:2. Druhý gól Dolejše při přetrvávající hře v šesti už byl jen slabou útěchou. Vinohrady padly v Otrokovicích 3:6.

Před blížícím se playdown se Vinohrady pořád trápí. Dokáží se ze série proher oklepat již tuto sobotu v posledním domácím utkání základní části proti Liberci? Nebo si na výhru SKV budeme muset ještě chvíli počkat? Na to se sami přijďte podívat v sobotu od 18:30.

Panthers Otrokovice - TJ Sokol Královské Vinohrady 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 12. Sovják (Vaněk), 18. Vaněk (Nagy Mi.), 22. Graclík (Vaněk), 27. Uhrinovský (Ťopek), 39. Blizňák (Nagy Mi.), 58. Koňařík - 12. Gregor (Nigrin), 53. Dolejš (Stuchlík Z.), 60. Dolejš (Stuchlík Z.). Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:1. Diváci: 315.

Sestava SKV: Weissgärber – Nigrin, Rossi, Raiter Š., Zezulka, Stuchlík O., Houra – Gregor, Stuchlík Z., Svoboda (C), Bína, Dolejš, Renčín, Mareš, Králík, Raiter M., Konečný, Beran.