Vinohrady pohrály ve Vítkovicích se ctí

Ženský A tým ve Vítkovicích prohrál 2:7. Výsledkově nepřekvapil, rozhodně však nepropadl.

Už začátek zápasu naznačil, že Vítkovice se neukáží v plné síle. Útočné kombinace domácích hráček často končily nepřesnostmi a obhájci loňského titulu a čerstvé vítězky poháru se nedokázaly dostat do tempa. Přesto šly do vedení jako první. V deváté minutě zakončila akci elitní vítkovické lajny reprezentantka Hana Sládečková a poslala domácí celek do vedení.

Vinohrady naštěstí dokázaly špatného rozpoložení favoritek využít a dvěma góly otočily utkání ve svůj prospěch. Nejprve se po sebevědomé individuální akci prosadila Petra Honzová a o pár desítek vteřin dorazila do sítě míček důrazná Reichová. Na střídačce SKV zavládla euforie. Vítkovice ale potvrdily svoje zkušenosti a ještě v první třetině si dvěma góly vzaly vedení zpět.

Ve druhé části pokračovalo snažení hostujícího celku. Domácí hráčky měly s disciplinovanou obranou Vinohrad velké potíže. A během prostřední periody skórovaly jen jednou, ve 27. minutě se podruhé prosadila Hana Sládečková. Jen o 16 vteřin později rozhodčí nařídili za faul Tvrzníkové nájezd, Paloncyová ovšem na skvěle chytající Kutnarovou nevyzrála. Po čtyřiceti minutách tak domácí vedli stále jen o dvě branky.

I ve třetí třetině bylo znát, že má brankářka Vinohrad Kutnarová svůj den. Hostujícím hráčkám už totiž začaly docházet síly, a tak byla gólmanka Pražanek v permanenci. Několikrát ale předvedla výstavní zákrok a zamezila většímu přídělu míčků ve vinohradské síti. Převaha domácího celku se přesto projevila, Vítkovice v poslední třetině přidaly další tři góly a nakonec zvítězily 7:2. Hráčky Vinohrad ale podaly bojovný výkon a se silným soupeřem padly se ctí.

1. SC Vítkovice Oxdog - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:2 (3:2, 1:0, 3:0)

branky a nahrávky: 9. Sládečková (Ratajová), 16. Paloncyová (Enenkelová), 19. Ferenčíková (Sládečková), 27. Sládečková (Ferenčíková), 51. Pastušková (Šupáková), 57. Sládečková (Ratajová), 58. M. Šponiarová - 14. Honzová (Strejcovská), 16. Reichová (Hyršlová). Rozhodčí: Killar, Šíma. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Diváci: 66.

Sestava SKV: Kutnarová - Macurová, Valášková (C), Honzová, Strejcovská, Sladkovská - Šádková, Petřeková, Bartošová - Komorousová, Hyršlová, Tvrzníková - Reichová, Schwarzová. Trenérka: Magdalena Kotíková.