Vinohrady porazily Tatran, na Spartu však nestačily

Sokolové mají za sebou první den Memoriálu Honzy Civína a zítra budou bojovat o medaile.

Vinohrady se s Tatranem potkaly v rámci Memoriálu Honzy Civína již loni, kdy dokázaly favorita těsným způsobem přehrát. I letos se svěřenci trenéra Jana Pazdery střetli se Střešovicemi už v základní skupině, a sice hned v úvodním střetnutí.

Aktivita byla od začátku na straně Vinohrad. Sokolové dokázali často během zápasu přikovat svého soupeře na obranou polovinu. Nutno dodat, že Tatran do turnaje nevstoupil v plné síle, B tým to však rozhodně také nebyl. V šesté minutě otevřel skóre po střele ze středu hřiště Josef Mareš. O dvě minuty později zvyšoval na 2:0 chytrou střelou Zbyněk Stuchlík.

A stejný hráč měl prsty i v dalších gólech. Jeho lob našel Svobodu, který i se štěstím poslal míček do Kafkovy brány. A SKV pokračovalo v nátlaku. Za dalších pár desítek vteřin se opět trefil s chutí hrající Stuchlík.

Ačkoliv se i Střešovice dokázaly zásluhou Jiřího Kolíska trefit, za SKV přidal šestou branku Bína a po první části tak Vinohradští vedli vysoko 6:1. Ve druhé třetině padnul pouze jeden gól, dělovku přišpendlil do sítě Michal Dolejš. Skóre už se do konce utkání nezměnilo a Vinohradští tak porazili Tatran 7:1!

Trenér Pazdera nebyl s výkonem mužstva zcela spokojen. "V první třetině byla hra obstojná, bohužel jsme po první části podlehli dojmu z výsledku a soupeře, který nastoupil z béčkovou juniorkou, jsme dostali do hry," ohlédl se za utkáním vinohradský kouč.

TJ X3M SKV – Tatran Střešovice 7:1 (6:1, 1:0, 0:0)

Branky SKV: Mareš (Králík), Z. Stuchlík (Svoboda), Svoboda (Z. Stuchlík), Z. Stuchlík (Svoboda), Rossi (Svoboda), Bína (Králík), Dolejš (Z. Stuchlík).

Sestava SKV: Weissgärber – Š. Raiter, Rossi, M. Raiter, Houra, Zezulka, O. Stuchlík, Šebor, Kalina – Svoboda, Z. Stuchlík, Dolejš – Bína, Králík, Mareš – Riebauer, Michalík, Linhart – Smutný, Renčín, Gregor. Trenér: Jan Pazdera.

Ve druhém zápase se Spartou se úvod Vinohradským nevydařil. Po první části prohrávali s výběrem trenéra Berky už 0:3! Na hráčích SKV byla vidět značná únava z prvního ranního zápasu s Tatranem. I přesto sokolové zabrali a ve druhé třetině snížili zásluhou Dolejše na rozdíl dvou branek.

Ve třetí části se dokonce svěřencům Jana Pazdery podařilo vyrovnat a obě trefy zaznamenal Martin Michalík. Vyrovnané utkání však nakonec stejně strhla na svou stranu Sparta, když v závěru vstřelila šťastný gól. SKV tak ve svém druhém vystoupení ve skupině prohrálo 3:4.

Ve druhém sobotním duelu se Sokolu nevydařil začátek. "Měli jsme katastrofální vstup do utkání, hráči širšího kádru naprosto nezvládli prostor, který dostali. Po protočení sestavy jsme se dostali do hry, přebrali jsme aktivitu v utkání a zaslouženě vyrovnali. Bohužel jsme koncovku utkání absolutně nezvládli, Sparta v tu chvíli využila z minima maximum," okomentoval průběh zápasu se Spartou Jan Pazdera.

TJ X3M SKV – AC Sparta Praha 3:4 (0:3, 1:0, 2:1)

Branky SKV: Dolejš (Riebauer), Michalík (Riebauer), Michalík (Dolejš).

Sestava SKV: Mrkos – Š. Raiter, Rossi, M. Raiter, Houra, Zezulka, O. Stuchlík, Šebor, Kalina, Záň – Svoboda, Z. Stuchlík, Dolejš – Bína, Králík, Mareš – Riebauer, Michalík, Linhart – Smutný, Renčín, Gregor. Trenér: Jan Pazdera.