Vinohrady před 1260 diváky prohrály s Bohemkou 2:7

Televizní utkání se svěřencům Martina Hovořáka výsledkově nevydařilo. Ačkoliv na hřišti za svým zelenobílým soupeřem o tolik nezaostávali, skóre hovoří jasně. Do nového roku tak Vinohradští vstoupí z 11. příčky Tipsport superligy.

Oba týmy odstartovaly zápas spíše opatrněji a z počátku si nikdo nevytvářel větší příležitost. V 15. minutě už se však měnilo skóre. Před Weissgärberem se dobře zorientoval Kisugite a otevřel gólový účet zápasu.

Bohemians, podporovaní svým početným kotlem, kterému ale zdatně konkuroval i ten náš, ve druhé třetině zabrali a v rozmezí čtyř minut přidali další dvě branky. O naději na lepší výsledek se pak postaral vinohradský obránce Kroupa, který prokličkoval na polovinu soupeře a přesnou střelou snížil na 1:3.

V 51. minutě Kisugite zkompletoval hattrick a vrátil "klokanům" třígólové vedení. Na tuto trefu ještě dokázal úspěšnou střelou po zemi odpovědět Renčín, ve zbytku utkání už však skórovala pouze Bohemka.

Vánoční derby v parádní atmosféře tedy ovládli domácí v poměru 7:2. Vinohrady tak mají po 15 kolech na svém kontě deset bodů a na osmou příčku zaručující účast ve vyřazovací části ztrácejí bodů šest. Další utkání sehrají sokolové v pátek 8. ledna 2016 na hřišti Pardubic.

FbŠ Bohemians - TJ SKV 7:2 (1:0, 2:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 15. Kisugite (Kuncman), 29. Kisugite (Šimek), 33. Bagin (Tůma), 51. Kisugite (Kindl), 55. Kindl (Šimek), 60. Zapletal, 60. Bagin (Kisugite) – 36. Kroupa (Renčín), 52. Renčín (Bína). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:0. Bez využití. Diváci: 1260.

Sestava SKV: Weissgärber - O. Stuchlík, Kroupa, Rossi, Š, Raiter, Houra, Zezulka, D. Záň - Z. Stuchlík, Renčín, Gregor - Bína (C), Skřivánek, Zavadil - M. Raiter, Králík, Baudisch - Hanák. Trenér: Martin Hovořák.