Vinohrady přetlačily Tatran, na Boleslav však nestačily

Vinohradští si v rámci základní skupiny Memoriálu Honzy Civína nevedly vůbec špatně. Nejprve přestřílely střešovický Tatran 9:8, s Boleslaví ovšem padly 5:6.

Tatran sice nevyrukoval na SKV v plné sestavě, i přesto však disponoval řadou kvalitních hráčů. První třetinu Vinohradští zaspali, v té druhé ale dvougólovou ztrátu dohnali a začali se střelecky prosazovat.

Třetí dvacetiminutovka přinesla velkou přestřelku. Sokolové se prosadili hned šestkrát, dvakrát se prosadil Honza Králík a Vinohradští si nakonec vystříleli cenné vítězství 9:8. Prémiový bod za soutěž v samostatných nájezdech si připsali Střešovičtí.

Ve druhém střetnutí dne proti Mladé Boleslavi Vinohrady opět nezachytily začátek. První třetinu prohrály 0:2 a střelecky se trápily. Pak ovšem přišel Špačkův gól jako blesk z čistého nebe a Vinohradští se na přelomu druhé a třetí třetiny probudili.

Následně se dvakrát prosadil Raiter a obrat dokonal po pěkné střele Lukáš Gregor. Vinohrady byly na koni, ale Boleslav, která rovněž jako Tatran přivezla na Jižní Město velmi mladý tým, SKV zatlačila na vlastní polovinu a dvěma brankami opět strhla vedení na svou stranu.

Vinohrady se v závěru snažily o vyrovnání, ale naopak ještě inkasovaly gól do prázdné branky a ani Marešovo snížení už výsledek duelu nezvrátilo. Náplastí za těsnou porážku tak může být alespoň výhra v samostatných nájezdech, za který si SKV připíše bonusový bod do tabulky skupiny B.

„Naše koncentrace v úvodu obou dvou zápasů byla špatná. V druhém utkání už nám docházely síly a zaostávali jsme kondičně. Co se týče výsledku, vypadá to, že bychom mohli být spokojení, ale vzhledem k tomu, že proti nám nastoupili především hráči juniorského věku, tak jsme rozhodně mohli hrát výrazně lépe,“ okomentoval sobotní výkony Vinohrad trenér Jan Pazdera.

TJ SKV - Tatran Střešovice 9:8 (0:2, 3:1, 6:5)
Branky SKV: 24. Mareš (O. Stuchlík), 29. Vlastní, 37. Lanc (Gregor), 43. Králík (Linhart), 45. Raiter (Linhart), 51. Mareš (Kovářík), 52. Králík, 52. Kapucián, 56. O. Stuchlík (Lanc). Nájezdy vyhrál Tatran.

TJ SKV - BILLY BOY Mladá Boleslav 5:6 (0:2, 1:1, 4:3)
Branky SKV: 40. Špaček (Houra), 41. Raiter, 43. Raiter (Linhart), 52. Gregor, 60. Mareš (Gregor). Nájezdy vyhrálo SKV.

Sestava SKV: Václavík, Weissgärber - Houra, Kovářík, Roletzký, O. Stuchlík, Lanc - Raiter, Linhart, Králík - Gregor, David, Chvátal - Špaček, Burian, Mareš - Kapucián, Smutný. Trenéři: Jan Pazdera, Vilém Svoboda a Martin Hovořák.