Vinohrady se v extralize stále bodově trápí. Béčko nezaváhalo

Naše extraligové ženy čekal o víkendu náročný program. V pátek je očekávaly v první odvetě Židenice, v neděli byla na programu odveta s pražským Elite. Bohužel sokolky z obou zápasů nevyválčily ani bod.

V Brně se Vinohrady musely obejít bez několika svých hráček. Chyběly například sestry Trunečkovy či stále zraněná Hrdinová a Batíková. I přes tyto nepříjemnosti jely holky do Brna s jasným cílem – odrazit se ode dna tabulky a vyloupit brněnskou halu. Hra slibovala velké tempo, Židenice jsou velmi rychlým týmem, který se prezentuje poněkud běhavější hrou. Jejich šikovnost a sehranost byla známa již v první třetině, kdy daly dva naprosto totožné góly po jejich úspěšně vyřešeném přečíslení. Druhá třetina naopak gólově patřila Sokolkám, které se oklepaly z dlouhé cesty a skóre do druhé přestávky vyrovnaly – po nádherné akci po ose Tvrzníková – Petřeková, kdy si obě zmíněné navzájem vymyslely prázdnou a ještě prázdnější branku. Svůj premiérový gól v nejvyšší soutěži vstřelila v přesilovce nechytatelnou pumelicí z půlky Strejcovská a vymazala tak náskok Brňanek.

Do třetí třetiny ženy vstoupily s větrem v křídlech a už během první minuty šly do vedení, zásluhou opět sehraného dua Tvrzníková – Petřeková. Po několika minutách přišla slabší Vinohradská minutka, kterou Brno využilo ve svůj prospěch a vstřelilo dvě slepené branky. Trenéři na tento druhý zvrat reagovali oddechovým časem, Vinohradům se však nepodařilo vyrovnat. Naopak Brno přidalo za záda Obselkové ještě jeden gól a své vedení si již pohlídaly. Vinohrady tak padly s Brnem i podruhé v sezoně.

V nedělním zápase naše áčko chtělo navázat na velmi dobrý týmový výkon z Brna. To se jim i proti šikovným hráčkám Elite dařilo. První část skončila, stejně jako v Brně, 0:2 v neprospěch Sokolek. Zbraně ale rozhodně neskládaly. Přestože byla druhá třetina, co se týče střel, velmi vyrovnaná, Elite dokázalo odskočit do pětibrankového vedení, když zužitkovalo dvě nabídnuté přesilovky. Ke konci druhého dějství snižovala Petřeková, to bylo ale ze strany Vinohrad vše. Třetí třetina nabídla už jen jeden gól, který obstarala Zittová a Vinohrady tak stále zůstávají na předposledním místě v tabulce.

Ženské rezervní týmy sehrály svá utkání taktéž v neděli. Na halu Eagles Praha se vydal jak „B“ tak i „C“ tým. Sokolské béčko pod vedením kapitánky Kolafové zažívá velmi úspěšnou sezónu, kdy z osmi zápasů prozatím nepoznalo hořkost porážky. První nedělní zápas proti Příbrami zvládly holky levou zadní. Díky jasné převaze na hřišti trenér Doubek sáhl k poněkud netradičnímu stylu hry – brankářka Jandová byla v brance každé druhé střídání, Vinohradské hráčky si tak nacvičily přesilovou hru a do soupeřovy branky nasázely krásných 12 gólů. Soupeřky se i přes často prázdnou branku trefily pouze dvakrát. V utkání se blýskla čtyřmi body za dva góly a dvě asistence posila z áčka Kristýna Samake, parádní góly ze vzduchu si připsaly Schwarzová a Javorská.

I druhý zápas hrálo béčko velmi útočně, jelikož je, podle slov kapitánky, donutila běhat zima, která na hale panovala. Gólové napětí opadlo již v první třetině, to se ale nedalo říct o nadšení holek do zápasu. Do soupeřovy branky doputovalo šest úspěšných zásahů a holky si pohodlně hlídají první místo v tabulce. Janča Kolafová redakci ještě poskytla krátký komentář: "Pohled kapitána je jasný, šest bodů doma, vynikající týmové nasazení, správná ,béčková‘ atmosféra, dobře zvládnuté přesilovky a trenérský tah Páji proti Příbrami. Těšíme se na poslední turnaj tohoto roku, který bude sedmého prosince!"

Druhý rezervní tým žen měl úspěšný víkend jen napůl. V brzkých ranních hodinách si hravě poradilo s houževnatým týmem z Plzně 6:1, hattrick slavila bývalá gólmanka Filková a úspěšné zásahy přidaly i Maamriová, Lepičová a Lisová. Ve druhém utkání bohužel nestačily na tým z Králova Dvora a zůstávají ve středu tabulky. Na své kolegyně z „B“ holky ztrácejí deset bodů, na druhé Athletics pouze šest!

Juniorky čekal nedělní souboj se dvěma velmi silnými týmy. Jejich soupeřkami byly hráčky Herbadentu, které okupují první příčku tabulky, a Slavie Plzeň, která se nachází na druhém místě. Velmi vyrovnané souboje bohužel mladé pušky nepotvrdily i gólově, slova nadějné útočnice Kristýny Vejvodové mluví za vše – „Hrát se s nimi dalo, jen jsme zase netrefovaly branku.“ Neúspěšná koncovka tak trápí nejeden ženský tým. Juniorky po dvou prohrách poklesly na čtvrtou příčku a zůstávají tři body za Budějovicemi.

V pátek před domácím utkáním mužů A měly na programu dohrávku i dorostenky. Gusta Ondrejčík, který má v kapse ještě horkou trenérskou licenci, zhodnotil pro redakci těžký zápas takto: "Myslím, že jsme se na páteční duel s Elite připravovali zodpovědně. V samotném zápase však přišlo kruté vystřízlivění. Soupeř nás předčil téměř ve všem – hlavně tedy v důrazu a v rychlosti. Prostě ještě neumíme řešit jednotlivé situace tak pohotově jako vyspělejší týmy. Musíme stále pečlivě pracovat na úplných základech a snažit se, byť po malých krůčcích, zlepšovat."