Vinohrady se vrací na vítěznou vlnu, Paskov vyprovodily 11 góly

Ačkoliv sobotní večer nepotkal vinohradské hráče v nejlepší formě, připsali si druhé vítězství za sebou, tentokrát 11:8 nad Paskovem.

Sobotní zápas nenabídl divákům zcela atraktivní duel, přesto výkon domácích stačil na vítězství nad posledním týmem prvoligové tabulky. SKV se rychle po individuální akci Honzy Svobody dostalo do vedení, soupeř ale výsledek do konce třetiny stihl otočit a po první přestávce tak vedl 3:2.

Vinohrady ve druhé třetině zabraly, zvýšily nasazení, což se projevilo i na výsledku. Gólové hody rozjel Michal Mareš, po něm podobně vymetl šibenici i Jirka Mikšovský a diváci tak alespoň v této pasáži hry mohli tleskat souhře domácích florbalistů.

Představení sokolů v prostřední části ještě nekončilo. Gregor nadvakrát dorazil míček za Rataje, perfektní přesilovkou akci zakončil přesnou trefou Trčálek, pak si opět z paskovských hráčů udělal kužely Honza Svoboda a gólový koncert domácích dokonal nekompromisní dělovkou Lukáš Lanc.

Hosté stihli na vinohradské branky reagovat pouze dvakrát, proto se SKV dostalo po čtyřiceti minutách do tříbrankového vedení.

Ve třetí třetině už se sokolům tolik nedařilo, tempo hry bylo podobné jako v úvodní části. Přesto domácí ještě přidali pojistky v podobě gólů Raitera, Mikšovského a Trčálka a ačkoliv se jim úplně nevydařil závěr celého střetnutí, připsali si druhou tříbodovou výhru v řadě.

TJ SKV - Paskov Saurians 11:8 (2:3, 6:2, 3:3)

Branky a nahrávky: 6. Svoboda, 15. Gregor (Houra), 21. M. Mareš (Smutný), 23. Mikšovský (Raiter), 27. Gregor (Mikšovský), 28. Trčálek (M. Mareš), 30. Svoboda (Jan Buchta), 33. Lanc, 48. Raiter (Kytka), 52. Mikšovský, 56. Trčálek (Svoboda) - 12. Ivan (Janečka), 14. Švajný (Řezák), 18. Zindulka (Michalík), 25. Michalík (Sedlák), 32. Michalík (Řezák), 50. Zindulka (Sedlák), 60. Zindulka, 60. Kurečka (Růžička). Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 84.

Sestava: Václavík - M. Mareš, Záň, Houra, Lanc, Dolejš, Kytka - Piňos, Smutný, Trčálek - Mikšovský (C), Gregor, Raiter - Jan Buchta, Svoboda, J. Mareš - Králík. Trenéři: Michal Pazdera a Pavel Doubek.