Vinohrady se výhrou v posledním kole odlepily od posledního místa

V neděli jely ženy na utkání do Ostravy, kde se jim podařilo vybojovat první extraligovou výhru na půdě soupeře a dokázaly tak, že před play down jejich forma roste.

Do ČPP arény ženy přijely s chutí bojovat a ukázat soupeři, že se od podzimu jejich výkonnost zvedla a že jsou rovnocenným soupeřem. Projevilo se to ihned v první třetině, kde sice hráčkám Sokola utekl vstup do zápasu, když hned v první minutě obdržely branku, avšak dokázaly se okamžitě vzchopit a Petřeková svou trefou o dvě minuty později skóre srovnala. Do konce třetiny bylo k vidění několik šancí na obou stranách hřiště, do početní výhody se dostaly po vyloučení hráčky domácích Vinohrady, avšak nepodařilo se jim tohoto bonusu využít, a proto se odcházelo do šaten za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve vysokém tempu i v bojovnosti stejně jako v té předchozí. Týmy byly opravdu vyrovnané, hrálo se nahoru dolu. Soupeř byl nebezpečný především z rychlých protiútoků, které však pokaždé dokázala zlikvidovat vinohradská obrana či skvěle chytající Obselková. Gólově se v této třetině prosadila pouze kapitánka Vinohrad Trunečková, která si tak připsala svou premiérovou trefu v nejvyšší ženské soutěži a poslala Vinohrady do vedení.

V závěrečné periodě se oba týmy rozhodly gólově potěšit diváky. Celkem bylo k vidění pět branek, jelikož hráčky na obou stranách se začaly dopouštět individuálních chyb a zápas byl zdramatizován. Ačkoliv se domácím podařilo dvakrát vyrovnat, Vinohrady na to dokázaly pokaždé odpovědět a nenechaly Ostravanky otočit zápas ke svému prospěchu. V posledních minutách nezbylo domácím nic jiného než zkusit power play, jelikož na naše ženy měly jednogólovou ztrátu. Hra v šesti sice přinesla několik střel, avšak ty mířily buď do kotníků obránkyň či do Obselkové, každopádně do branky se žádná z nich nedostala. Naopak na druhé straně se do samostatného úniku dostala Petřeková, když už se pokoušela zakončit do prázdné brány, zabránila jí v tom v brankovišti stojící soupeřka, a tak bylo nařízeno trestné střílení, které naše nejzkušenější hráčka Macurová nekompromisně zakončila.

Ženy se tak výhrou 5:3 nad Ostravou odlepily ode dna tabulky a v základní části končí na jedenácté příčce s devíti body stejně jako Ostrava, která má však lepší skóre ze vzájemného zápasu. Tyto dva týmy se utkají v sérii zápasů play down, která začne 15. března v Ostravě.

FBC ČPP BONUSIA Ostrava - TJ X3M SKV 3:5 (1:1, 0:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 1. Škopková (Kiecková), 43. Kiecková (Škopková), 46. Szczurová - 3. Petřeková, 33. K. Trunečková (Lisová), 44. K. Trunečková (Plecitá), 49. Petřeková (Tvrzníková), 60. Macurová. Rozhodčí: Podlesný, Szilvási. Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 52.

Sestava SKV: Obselková - Valášková, Sladkovská, Čermáková, Plecitá, Samake, Šádková - Macurová, Tvrzníková, Petřeková - Lehutová, Komorousová, Lisová - K. Trunečková, Schwarzová, Kolafová. Trenéři: Vilém Svoboda a Petr Jirges.