Vinohrady sérii v Litvínově neukončily, rozhodne sedmý zápas

Vinohradští v Litvínově neuspěli. Na severu Čech padli 4:7 a sérii 2. kola play down tak rozsoudí až sedmý zápas. Sokolové dvakrát během zápasu vedli, ale třetí část byla v režii domácích, kteří si tak vynutili rozhodující duel.

Vstup do utkání měli lepší Litvínovští bivojové, ale už v 15. minutě to bylo 2:1 pro Vinohrady. Nejprve se prosadil Zavadil, který tak překonal svého bratra střežícího branku Litvínova, a po něm poslal hosty do vedení Kareš.

Ještě do přestávky srovnal bývalý hráč Sparty Kašpárek a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu 2:2.

Sokolům se krátce po přestávce znovu podařilo jít do vedení. Z prostřední dvacetiminutovky uběhlo pouze 63 vteřin, když vstřelil třetí gól Vinohrad Skřivánek. Byl to už jeho druhý bod v utkání.

Do šaten se však znovu spěchalo za vyrovnaného stavu. Ve 27. minutě se totiž trefil litvínovský veterán Hulič a bylo to 3:3. Vinohradští chtěli duel definitivně rozseknout ve třetí části, stal se ale pravý opak.

Závěrečná perioda totiž patřila domácím, kteří vstřelili čtyři branky a Vinohrady na to dokázaly reagovat jen jedním zásahem. Litvínov tak ovládl šestý zápas 7:4, Hulič si připsal tři body a byl hlavním strůjcem litvínovského úspěchu.

Rozhodující sedmý duel se uskuteční v neděli od 18:00 ve vinohradské sokolovně. Přijďte podpořit naše hochy v boji o setrvání v nejvyšší soutěži!

SK Bivoj Litvínov - TJ SKV 7:4 (2:2, 1:1, 4:1)

Branky a nahrávky: 4. Skuhrovec (Hocelík), 17. Kašpárek (Hocelík), 27. Hulič (Hertl), 41. Hulič (Hertl), 44. Kropáček (Skuhrovec), 57. Pecháček (Hulič), 60. Hocelík (Kašpárek) – 10. Zavadil (Skřivánek), 15. Kareš (Linhart), 22. Skřivánek (M. Raiter), 49. Rossi (Houra). Rozhodčí: Valenta, Žďárský. Vyloučení: 0:2. Využití: 1:0. Diváci: 150.

Sestava SKV: Mrkos - O. Stuchlík, Š. Raiter, Rossi, M. Raiter, Houra, Zezulka, D. Záň - Z. Stuchlík, Bína, Gregor - Zavadil, Skřivánek, Renčín - Linhart, Kareš, Králík, J. Záň. Trenér: Martin Hovořák.